Банківські афери у Тернополі
У Тернополі п’ятеро людей стали жертвами 31-річного працівника банківської установи та його спільників. Економіст фінустанови змінював «пін-коди» чужих платіжних карток, а двоє його знайомих допомагали знімати з рахунків готівку.
Молодий чоловік мав доступ до втрачених карток, які йому з рук в руки передавали інкасатори, що обслуговували банкомати. Оскільки жодних документів, які б обліковували вилучені платіжні картки, не велися, недобросовісний працівник вирішив розпоряджатися чужими коштами на власний розсуд.
Як встановили міліціонери, молодий чоловік час від часу вживав наркотики. Тож, аби не витрачати на дози грошей з сімейного бюджету, вирішив знімати готівку з втрачених платіжних карток. Для цього потрібно було знати «пін-коди». Якщо не знати, то змінити. В банку така операція здійснювалася за допомогою спеціалізованої програми і доступ до неї мав інший співробітник. Тоді зловмисник став пильнувати, коли його колега звільнить місце за комп’ютером. Користаючись моментом, активізовував автоматизовану карткову систему, змінював заповітні числа і, як нічого не було, продовжував свою роботу. Ніхто одразу й не здогадався про злочинні махінації чоловіка. А він до кінця реалізовував свої наміри з допомогою двох спільників.
Уже після затримання спільники запевняли міліціонерів: вони й гадки не мали, що крадуть чужі гроші, думали – такі легкі доходи – це можливості усіх працівників банківських установ. Тому з радістю погоджувалися знімати через банкомати готівку, тим більше, що товариш щедро платив за таку послугу –давав від двохсот до чотирьохсот гривень.
Зі слів начальника міської міліції Тернополя Андрія Матрифайла, зловмисник після того, як змінював «пін-коди» платіжних карток, телефонував комусь зі знайомих і призначав зустріч, під час якої передавав пластиковий гаманець з аркушем, на якому значилася комбінація цифр. До банкомату сам не підходив, бо добре відав, що ті обладнані відеокамерами.
Міліціонери з’ясували, що від таких махінацій банківського клерка потерпіли п’ятеро людей. Загальна сума втрачених коштів – майже сім тисяч гривень. Зловмисник наказував спільникам знімати з карток геть усю готівку.
Стосовно затриманого порушено кримінальну справу за двома статтями Кримінального кодексу України – ч.1,2 ст.185 (крадіжка) та ч.1,2 ст.361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж). Покарання зловмисникові не уникнути, адже і за крадіжку передбачений реальний термін ув’язнення і за несанкціоноване розповсюдження інформації можна загриміти на п’ять років з конфіскацією, – повідомляє сектор зв’язків із громадськістю УМВС України в Тернопільській області.
Коментарі вимкнені.