Митрополит називає тернопільську “паркову” громаду деструктивною

Релігійна громада, яка захопила досить великий шмат парку Національного відродження в Тернополі довкола джерела під каплицю, у котрій проводять богослужіння, налаштувала проти себе тим самим багатьох тернополян. Кілька років крок за кроком захоплення територіально «розповзалося» і нині вилилося в замкнуту каплицю з огорожею навколо. Наприкінці минулого року до питання взялася міська влада спільно з новоствореною духовною радою.

Представники офіційних церков та общин стверджують, що релігійна громада не є офіційно зареєстрованою. За словами заступника міського голови з гуманітарних питань Леоніда Бицюри, права на забудову організація не мала і в даному випадку йдеться про самозахоплення земель міської ради та несанкціоноване будівництво.

Відповідно до головного закону держави, додає керуючий Тернопільською єпархією УАПЦ митрополит Мефодій, існування незареєстрованих громад дозволяється. Він також наголошує на тому, що в Україні закони щодо реєстрації релігійних організацій настільки ліберальні, що зареєструватися може майже будь-хто. А результат такої лояльності часто виливається в церковні війни. Як приклад серйозного підходу до питання наводить Росію, де релігійна громада повинна пропрацювати не менше 10 років, щоби держава визнала її офіційно. Десятиліття вистачає, щоби відсіяти «поганих овець».

Щодо тернопільської «паркової» громади, то митрополит називає її деструктивною. «Порядок треба навести, але лише законним шляхом», — каже він.

Про саму громаду відомо небагато. Як розповів керуючий пастор Євангельської церкви Богдан Мудрієвський, більшість вірян, які відвідують капличку, — люди старшого віку. Їхні вірування ґрунтуються на снах, видіннях. Багато хто до громади приходить із цікавості, а будівництво здійснюють члени ініціативної групи.

На думку митрополита Мефодія, очолює громаду виходець з офіційної церкви. «Думаю, то якась невдоволена людина. Може, його владики не так зрозуміли. Може, влади не дали. Або церкву не таку багату, як хотів, доручили. От і хоче помститися», — пояснює митрополит.

Ця християнська спільнота від’єднана від інших, вважає канцлер Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ отець Андрій Романків. Її члени розповсюджують наклепи на владику, на священиків греко-католицької церкви. «Владика Василій Семенюк неодноразово звертався до священиків, а ті — до людей з проханням молитися за цю ситуацію. Просити Господа Бога мудрості й світла для тих людей, які є в тій групі, щоб вони не загубили свою душу на землі, йдучи за тими, хто наштовхує їх на певний фанатизм», — наголосив А. Романків.

Покарати за незаконні дії громаду можна тільки адміністративно. Нині справа перебуває в апеляційній інстанції.

О. ТРЕТЯЧЕНКО.

«Вільне життя плюс», №7 (15223) від 28.01.2010 р.

Коментарі вимкнені.