На Різдво дзвонити родичам можна дешевше

У компаніях мобільного зв’язку вирішили підсилити в новорічну ніч і період свят мережу, аби люди змогли додзвонитись до своїх родичів і друзів та привітати зі святами, кажуть представники мобільних операторів. 

На дзвінках і повідомленнях з привітаннями рідних і друзів за кордоном можна зекономити, пише 20 хвилин.
Так, зателефонувати до знайомих у Росії можна за ціною від 15 копійок за хвилину, Білорусь — від 8 грн, а до Польщі — від 12 грн.
У новорічну ніч та різдвяні свята тернополяни будуть активно вітати родичів і друзів як в Україні, так і за кордоном. Щоб бути на зв’язку з близькими, наші оператори пропонують допоміжні роумінгові послуги. Пам’ятаючи досвід попередніх років, у компаніях мобільного зв’язку вирішили підсилити в новорічну ніч і період свят свою мережу.
Допоможуть послуги
У компанії “Київстар”, яка обслуговує абонентів “Київстар”, djuice та Beeline, кажуть, що тарифів на послуги в роумінгу не змінювали. Усі країни світу два роки тому розбили на чотири тарифні зони. Абоненти можуть скористатися однією із спеціальних послуг для економії у роумінгу. Продовжує діяти послуга “Зворотній зв’язок” для абонентів у другій і четвертій тарифних зонах. Вона дозволяє дзвонити в Україну за тарифом 7,5 грн/хв., — каже менеджер зі зв’язків з громадськістю Львівської філії ПрАТ “Київстар” Віктор Гальчинський.
Послуга “Передзвони мені у ромінгу” дозволяє абонентам, що перебувають у роумінгу, безкоштовно інформувати своїх родичів, близьких і друзів про необхідність зв’язатися з ними та поспілкуватися з абонентом з “домашньої” мережі за його рахунок. Звісно ж, за його згоди та при виконанні ним певних дій.
— З послугою “День спілкування” можна дзвонити на номери інших абонентів “Київстар” і djuice абсолютно безкоштовно — не оплачуючи тривалість розмов і без плати за з’єднання, — розповідає пан Га¬льчинський. — Підключити її можна на одну добу, сім або 14 діб за 1,99 грн, 11,99 грн та 21,99 грн відповідно. Послуга є доступною для абонентів передплаченого зв’язку і стане у нагоді під час свят.
Вітаючи зі святами родичів та друзів за кордоном, варто скористатися послугою “СтарСвіт”. Вона, за словами пана Гальчинського, дозволяє економно дзвонити в будь-які країни за допомогою префіксу 015.
— А з пакетом “СтарСвіт Оптимальний” хвилина розмови з абонентами Росії становить 0,95 грн, — продовжує він. — Послуга доступна всім абонентам мережі “Київстар” — контрактним клієнтам та абонентам передплаченого зв’язку, а також користувачам djuice.
Три зони тарифів
У компанії “МТС Україна”, яка обслуговує абонентів МТС та Jeans, тарифи на роумінг для абонентів “МТС Передплата” та “МТС Контракт” теж не змінювали останнім часом. Країни світу розділили на три зони тарифікації. У першій — країни МТС — Росія, Вірменія, Білорусь, Узбекистан. Вартість хвилини розмови в роумінгу в цих країнах — від 8 грн. У країнах Європи та СНД — 12,5 грн/хв. В інших країнах — від 30 грн. А SMS — усюди 4 грн.
— Найбільше дзвінків українці історично роблять у Росію. Всі українські абоненти, які мають тарифи лінійки “Без плати за з’єднання”, можуть безкоштовно підключити нову послугу — “15 копійок дзвінки і SMS в Росію”, — каже провідний експерт із зовнішніх відносин “МТС Україна” Влад Войтович. — Послуга надає можливість дзвонити на міські номери в Росії за тарифом 15 коп./хв. і на мобільні — по 75 коп./хв. розмови. Вартість SMS в рамках послуги — 15 коп., а щомісячний платіж за послугу — 5 грн.
Також цього року вони вивели на ринок кілька пропозицій, які допомагають абонентам економити в роумінгу. Так, для контрактних абонентів, які підключили тариф “Ультра VIP”, пропонують спецумови в роумінгу, розповідає Влад Войтович. Для абонентів “МТС Передплата” є послуга “Бон Вояж”. Зараз, у рамках акції “Роумінг у Росії з 1 гривні” абоненти “МТС Україна”, перебуваючи в роумінгу в Росії, мо¬жуть дзвонити і відправляти SMS за єдиною ціною — 1 грн.
Крім того, перебуваючи в роумінгу, абоненти передоплати можуть заощаджувати до 50% на відправку SMS, підключивши послугу “SMS-Пакети у роумінгу”, пояснює він.
Для абонентів в Україні дзвінки до українських абонентів у роумінгу коштують стільки ж, скільки дзвінки на номери цих абонентів, коли вони перебувають в Україні. Абонент у роумінгу оплачує вартість вхідного дзвінка в роумінгу. Вхідні SMS у роумінгу — безкоштовні. До новорічних свят оператор також ввів нові пакети хвилин для міжнародних дзвінків і дзвінків у роумінгу. Нові пакети мають більший обсяг хвилин, замовити їх можуть контрактні абоненти МТС, обмінявши на бонуси, отримані в рамках програми лояльності “МТС Бонус”.
— Також до абонентів “МТС Передоплата” в роумінгу можна зателефонувати за спеціальним кодом послуги “Передзвони мені у роумінг”. У цьому випадку вартість вхідного дзвінка оплатить той абонент, який дзвонить, а для абонента в роумінгу такий виклик буде безкоштовним, — каже він.
У компанії life) пропонують абонентам дзвонити по 39 коп.хв. до Росії і 79 коп.хв. – до країн Європи та США. Це – умови тарифу «Вільний life:) максимум ЗАХІД», пояснює оператор на своєму сайті.
На свята підсилюють мережу
Щоб людям було простіше додзвонитися до близьких в новорічну ніч, оператори підсилюють свої мережі. У цей час навантаження на мережу зростає до 10 разів.
Так, у “Київстар” вирішили задіяти всі наявні потужності компанії, тимчасово відключити інфопослуги “Заплати за мене”, “Хто дзвонив”, “Повідомити мене” тощо.
— Також техдирекція оператора застосує технологію “стиснення сигналу” у “пікові години”, розширить пропускну здатність SMS-центрів у кілька разів, тимчасово припинить усі роботи з модернізації мережі, — пояснює Віктор Гальчинський. — Місця проведення масових подій посилять додатковим резервним обладнанням.
Щоб у новорічні та різдвяні свята абоненти оператора МТС встигли привітати всіх своїх рідних і близьких, компанія завчасно готує мережеве та допоміжне обладнання і програмне забезпечення, що підтримує роботу мережі, додає Влад Войтович.
— Збільшити стабільність роботи мережі в умовах підвищеного трафіку також дозволять тимчасові обмеження, — додає він.
Так, до 2 січня і з 6 до 8 січня 2011 р. компанія не буде проводити роботи з розширення, модернізації та зміни конфігурації мережі й інформаційних систем. Крім того, у новорічну ніч і на Різдво не розсилатимуть інформаційних SMS.

Коментарі вимкнені.