На Тернопільщині цьогоріч в 35 разів більше хворіють на краснуху

У 35 разів побільшало хворих на краснуху у Тернопільській області. Торік за п’ять місяців захворіли 13 людей, а цьогоріч — 464.

В обласній санстанції це пояснюють недостатньою кількістю вакцин.

— Ми отримуємо вакцини із Києва, з держзамовлення. Востаннє запас поповнювали у лютому. Замість 38350 доз комбінованої вакцини КПК від кору, паротиту і краснухи отримали 8400, а “краснушної” — 6100 замість 12300. Надсилали запити. Прийшла відповідь, що тендер на вакцини подали пізно, — розповідає 35-річна Марія Павєльєва, виконувач обов’язків начальника епідеміологічного відділу обласної санстанції.

Краснуха найчастіше вражає дітей до 18 років. Таких хворих в області понад 70%. Щеплення роблять усім дітям у 12 місяців, у 6 років комбінованою вакциною, а в 15 років — моновакциною від краснухи лише дівчатам.

Хвороба може виникнути до 30 років. Вона небезпечна ускладненнями. Зокрема, енцефалітами. У вагітних може спровокувати викидень або вади розвитку плода.

Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. У хворих піднімається температура, виникає першіння в горлі, збільшуються лімфовузли і з’являється висип.

— Найбільше випадків захворювання у Тернополі і в Бучацькому районі — 88 і 89 випадків. Хворіє молодь там, де є навчальні заклади, — продовжує Марія Миколаївна. — Ці вакцини не дорогі. Комбінована коштує орієнтовно 42 гривні, а моновакцина від краснухи — 29 гривень 60 копійок. Але ми не можемо закупити за кошти із місцевого бюджету, а лише з державного. Поки що розподіляємо ті, які маємо, у районній санстанції. На місцях педіатри проводять щеплення у садочках і школах.

За висновками фахівців, збільшення кількості хворих на краснуху по всій країні цьогоріч прогнозували. За перші чотири місяці 2011-го зафіксували 2084 випадки.

Востаннє кампанію додаткової імунізації в Україні проводили 2008 року. Та після смерті хлопця із Луганської області її припинили.
Олена ДЗІК, gazeta.ua

 

Коментарі вимкнені.