Наші предки відзначали сьогодні День знахарок
10 травня за григоріанським календарем 130 день року. До кінця року залишається 235 днів.
У дохристиянські часи 10-те травня був Днем знахарок. Цього дня до схід сонця збирали трави, а після збору трав жінки влаштували колективне купання в трав’яному напарі і урочистий обід у лісі. Обрядовими стравами цього дня були: вареники, риба, ряжанка. Перед обідом складали пожертви траві – виливали хмільний напій.
За церковним календарем 10-го травня вшановують одного з дванадцяти апостолів Ісуса Христа – Симона Зилота. За переказами грецької церкви, Симон Зилот – саме той жених, у якого на весіллі були присутніми Ісус Христос та Богоматір, і де Ісус перетворив воду на вино. В цей день вшановують Апостола і священномученика Симона, праведника Євлогія.
Іменинниками 10 травня є:
Семен, Степан, Стефан.
Це цікаво:
Українська символіка: клен. Наші предки вірили, що клени — світлі дерева. Вони вважалися символами чистого кохання, тому у народних піснях вживаються там, де йдеться про закоханих. За повір’ям, дівчина повинна була прикрити слід коханого кленовим листом, який поїхав у далеку дорогу, аби він повернувся. Підмічали: клен — перше дерево, що відчуває весну. Якщо це дерево розвивається найперше, чекай вологого літа. Листя клена починає плакати – за три дні чекай негоди. І якщо клен найпершим втрачає листя – чекай холодної зими.
Аліна Астахова, «Рідна країна»
Коментарі вимкнені.