Незабаром у Тернополі буде «Дім молоді»

Вчора, шостого жовтня, в Українському домі «Перемога» відбувся останній «круглий стіл»  з циклу  «Формування спільного бачення розвитку молодіжного руху в Тернополі».

Нагадуємо, що даний проект ініціював міський голова Сергій Надал.

Найбільше молодь хвилювало питання щодо приміщень, які надаються у безоплатне користування, тобто належать громаді міста, для здійснення статутної діяльності. Координатор проекту “Студенти для органів місцевого самоврядування» Ігор Процик здійснив моніторинг громадських організацій і виявив, що тільки 60 % мають приміщення, решта використовують виключно членські внески.

За словами Сергія Надала сьогодні 25 тисяч квадратних метрів  комунального майна знаходиться в оренді. Ця площа  дає надходження до міського бюджету близько 9 мільйонів гривень на рік, при цьому в безкоштовному користуванні 41 тисяча квадратних метрів, які належать здебільшого політичним партіям. Зараз розглядається пропозиція перевести їх на платну основу.

Для розвитку молодіжного середовища запрацювала ідея створення «Дому молоді». Спочатку члени організацій хотіли, щоб такий осередок знаходився у центрі Тернополя, проте приміщень не знайшлося. Зараз задля цієї мети почалась реконструкція  «Кінопалацу ім. Довженка».

— Всередині кінопалацу вже провели ремонт двох приміщень, конференц-залу на 50 чоловік і комп’ютерного класу. Залишилось закупити меблі та комп’ютери. Ці приміщення будуть безкоштовні, оплачувати необхідно буде лише  вартість комунальних послуг. Ми готові співпрацювати з навчальними закладами. — каже Володимир Ханас.

Анастасія Шимчук, голова ГО “Демократичний Альянс»,  вирішувала питання фінансування молодіжних громадських організації та їхньої щорічної звітності.

— Усі знають, що деякі організації отримують кошти на статутну діяльність. Питання в тому, чи використовуються вони відповідально та ефективно. Для цього ми висунули пропозицію звітувати про використані гроші. Зрозуміло, що не примусово, тому бажано, щоб висвітлювали хоча б діяльність на своїх сайтах. — говорить Анастасія Шимчук. –  Члени громадських організацій домовилися розробити спеціальні формуляри і станом на 20 січня подати свої перші звіти.

Також представники вирішили організувати робочу групу людей з різних сфер життєдіяльності, яка буде створювати ефективні програми для розвитку соціально-культурного життя міста.

Поза увагою не залишили питання залучення молоді до вступу в ГО. Для цього будуть проводитись спеціальні форуми і ярмарки один раз в два квартали. Наступні зустрічі представники влади із членами «круглого стола» домовились проводити в приміщеннях громадських організацій.

 

Мар’ян  Самарський

 

 

Коментарі вимкнені.