Сорочку для котрогось із Кличків вишиватиме тернополянка
Жителька Тернопілля може вишивати і по 15 годин на добу. Жінка любить і поважає братів-боксерів, а тому прагне, щоб сорочка сподобалась тому із них, кому її даруватимуть. Майстриня хоче вишити її у м’яких і світлих кольорах
Сорочку для відомого українського боксера буде шити заслужений майстер народної творчості України Світлана Новосад із Ланівців, пише 20 хвилин.
Середня ціна такого виробу – від 700 до 1500 грн.
Хто саме з братів – Володимир чи Віталій – отримає такий подарунок із Тернопілля, майстриня не знає. Вишити сорочку для відомого спортсмена Кличка їй замовили під час виставки у Тернопільському драматичному театрі 1 грудня. Якою буде сорочка – ще остаточно не вирішила.
– Кличків я дуже люблю та поважаю. Тому хочу зробити так, щоб одному з них сподобалось, – каже вишивальниця. – Я думаю, що це будуть м’які й світлі кольори. Будемо ще узгоджувати все.
Жінка присвятила вишиванню 50 років. На одну сорочку витрачає місяць-півтора, якщо працювати по 15 годин на добу.
– Я – медик, вишивати мене ніхто не вчив, – продовжує майстриня. – Пропрацювала у лікарні 37 років медсестрою і тим часом вишивала. Просто дуже люблю цю справу.
Першу виставку провела у 1992 році. Спочатку були виставки у тернопільських музеях, потім – на всеукраїнському рівні. Тепер вишиванки Світлани Новосад дуже часто замовляють із-за кордону.
– Зараз я маю замовлення на Канаду, – каже жінка. – Мої роботи розходяться не тільки у сусідні країни – їх купують і в Америці, Німеччині, Австрії. За час, що я займаюсь цією справою, мене вже знають у світі.
Для створення орнаменту майстриня використовує власну фантазію.
– Я живу на Волині, тому в моїх роботах переважає волинський стиль. У нас більше червоного кольору, менше чорного, характерний рослинний орнамент. Наші кольори – веселі. А от, наприклад, у Борщові переважає чорний. На Галичині використовують бісер і блискітки. Тому там дуже яскраві та кричущі орнаменти.
Жінка каже, що хоч вишивка існує з давніх часів, у наші дні це ремесло зазнало нового розквіту. Єдина проблема – якісний матеріал коштує дуже дорого, та й знайти його важко. Але у Тернополі є магазини, де продають гарні тканини з усього світу, каже вона. Купувати на базарі не радить.
– Одяг люблю шити на полотні з канви або на звичайному батисті, ситці чи стрейч-шифоні, – розповідає пані Новосад. – Але найкраще – на льоні, він найгігієнічніший. На сорочку треба десять мотків ниток. Це в середньому обійдеться у 70 гривень. Лляне полотно зараз коштує 80 гривень за метр.
Вишиває народна майстриня не лише сорочки, а й портрети.
– Малювати я не дуже вмію. Але художній дар маю, бо беру звичайний портрет із книжки, наприклад, Шевченка, і вишиваю його на тканині. Роблю велику картину.
Вишиванням інтереси Світлани Новосад не обмежуються – вона пише вірші. Десять її творів уже поклали на музику. Їх виконує один із місцевих народних колективів.
Коментарі вимкнені.