Стан свободи слова в Інтернеті погіршується
Стан свободи слова в Інтернет у низці країн, як демократичних, так і авторитарних, знижується, а загрози для неї, відповідно, зростають.
До такого висновку прийшли фахівці неурядової організації Freedom House у результаті проведеного дослідження, першого у своєму роді.
Згідно з дослідженням, яке було оприлюднено у понеділок, 18 квітня, із 37 країн, в яких експерти організації оцінювали рівень свободи в Інтернеті, 11 країн визнано «невільними» — серед них Білорусь, Бірма, Китай, Куба, Туніс, Іран, і Саудівська Аравія. Відзначається також негативна динаміка у таких країнах, як Росія, Таїланд, Венесуела та Зімбабве.
При цьому країною з найвищим рівнем свободи в Інтернеті названо Естонію, після неї йдуть США, із найменшим — Іран.
«Ми виявили, що Інтернет-свобода у низці країн, як демократичних, так і авторитарних, знижується. Уряди та їхні прихильники все частіше використовують технічні атаки щоб обмежити доступ до небажаної інформації», — сказано в доповіді Freedom House.
«Уряди у всьому світі все частіше створюють механізми, щоб заблокувати те, що вони вважають небажаною інформацією. У багатьох випадках, обмеження поширюються на зміст, що пов’язаний із незаконними азартними іграми, дитячою порнографією, порушеннями авторських прав або підбурюванням до ненависті або насильства.
Проте значна кількість урядів також докладає цілеспрямованих зусиль для блокування доступу до інформації, пов’язаної з політикою, соціальними проблемами та правами людини», — йдеться в доповіді.
Оцінювалися такі параметри, як легкість доступу до Інтернету, і наявність обмеження щодо змісту та наявність фактів переслідування за публікації і висловлювання у всесвітній мережі.
Коментарі вимкнені.