У Львові понад 5000 осіб протестують проти затримання “свободівців”

Фото: ukranews.com

29 травня у Львові відбувся марш протесту проти політичних репресій, організований ВО «Свобода». Учасники пройшли маршем від пам’ятник Степану Бандері до пам’ятника Тарасові Шевченку, де відбувається віче. У віче беруть участь понад 5000 осіб.

Протестують проти затримань членів ВО «Свободи» правоохоронцями за участь у подіях 9 травня у Львові, – повідомляє ZAXID.NET. Віче охороняється міліцією. Зокрема, біля Костелу єзуїтів стоїть автобус «Богдан» №0380 з «беркутівцями».

Під час віче голова фракції ВО «Свобода» у Львівській облраді Ірина Сех зачитала перелік затриманих. Зокрема, за її словами ще 9 травня стріляли в помічника депутата Львівської міської ради Олега Ковпака і людина, яка е зробила, досі не затримана. Також, за її словами, 9 травня працівник «Беркуту» вдарив Володимира Василенка, той отримав струс мозку і рвану рану голови. «Винних немає», – зазначила І. Сех.

12 травня намагалися затримати депутата Стрийської районної ради Мар’яна Берездецького, 15 травня затримали депутатів Самбірської райради Володимира та Михайла Ковалівих, вони у Львівському СІЗО №19. Також 15 травня у Тернополі кілька годин підряд допитували Віктора Козорога, 19 травня в Росії затримали Романа Семчія. Він встиг по мобільному повідомити про це родичі. Після цього звісток від нього немає.

Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявляє, що ВО «Свобода» захищатиме свої членів як юридичним шляхом, так і політичним. Вслід за сьогоднішньою акцією аналогічні мають відбутись і в інших містах Галичини.

В своїх оцінках подій 9 травня і їх наслідків, він наполягає, що це була провокація. «Хотіли подивитися чи львів’яни спокійно реагуватимуть на повернення сталінських цінностей, щоб потім провадити свою політику: підвищення цін, продаж землі тощо».

Він зазначив, що «Свобода» виступає не лише проти національних утисків, а й соціальних утисків українців.

Крім того на віче проти політичних утисків виступив Герой України Юрій Шухевич. Окремо Юрій Шухевич звернувся до представників міліції: «Якщо ви мешканці цього міста, цієї землі, як ви будете завтра дивитися людям в очі? Якщо це не ваша рідна земля – забирайтеся геть, але не паплюжте тої землі, не ганьбіть народу з якого походите. Схаменіться! Слава Україні! Слава нації!».

Коментарі вимкнені.