У Тернополі студенти мерзнуть на навчанні
В аудиторіях не палять, скаржаться майбутні художники, які навчаються у кооперативному торговельно-економічному коледжі. Ми перевірили: в одній із них справді +14. Директор коледжу пообіцяв виправити ситуацію
Така проблема – у студентів відділення дизайну кооперативного торговельно-економічного коледжу. Відділення розташоване на четвертому поверсі. Там ще не встигли зробити ремонт, тож через старі вікна тягне холодом. До того ж батареї часто холодні, розповідають четвертокурсниці Лілія Геращенко та Ілона Кекляк.
Дівчата звернулися в редакцію від імені студентів відділення. Кажуть, що звернення до керівництва закладу не допомогли. Студентки бояться, що через те, що питання з холодом у аудиторіях винесли на загал, у них можуть виникнути проблеми з навчанням, а вони – випускниці. Проте додають, що більше терпіти не можуть.
– На інших поверхах коледжу тепліше. Там встановили пластикові вікна, вони зберігають тепло, – каже Ілона Кекляк. – А ми просто замерзаємо. Ми ж художники, не можемо в куртках сидіти на заняттях, так малювати важко. До того ж, у верхньому одязі нам забороняють ходити, змушують здавати його у гардероб.
Одна дівчина, додають вони, навіть пробувала малювати в рукавицях, але це дуже незручно.
Заява не допомогла
Дівчата кажуть, що ця проблема тягнеться вже кілька років. Минулої зими студенти навіть звернулися з заявою про це до директора, зібравши підписи. Втім, як стверджують, відповіді так і не отримали. Сподівалися, за літо ситуація зміниться. Проте тепліше не стало.
– Нам треба картини на дипломні роботи малювати, а в такому холоді це неможливо, – каже Лілія Геращенко. – А ще ми не хочемо, щоб так, як ми, мерзли студенти молодших курсів. Адже вони бояться постояти за себе.
Студентки кажуть, що опалення вмикають о 8.00, а о 14.20, коли закінчуються пари, вимикають.
– А коледж збудований із каменю, він не встигає добре нагрітися, – каже Лілія Геращенко. – Коли в нас була практика в другу зміну до 19.00, було дуже холодно. Також опалення вимикають на вихідні, тож у понеділок годі зняти куртку в аудиторії.
До того ж через Євро-2012 студенти навчаються по суботах, коли аудиторії не опалюються. У ці дні, кажуть, висидіти на парах просто нестерпно.
– Ми навчаємося на платній формі. За рік сплачуємо по 6 тисяч гривень, – каже Ілона Кекляк. – Платимо такі гроші, а ще мусимо мерзнути.
Дівчата додають, що мерзнуть і викладачі, але бояться про це сказати керівництву, бо не хочуть втратити роботу.
На термометрі – плюс 14
У коледжі ніхто не зацікавлений, аби студентам було холодно, переконує директор Василь Мулярчук. 23 грудня він пообіцяв нам виправити ситуацію, а за потреби навіть перевести студентів у тепліші приміщення. Він погоджується, що проблема є. Адже на четвертому поверсі ще не зробили капітального ремонту. Відтак там стара система опалення, трохи тягне через старі вікна. Втім, ситуацію пан Мулярчук не вважає критичною. Каже, що студенти могли поскаржитися йому, а не звертатися до журналістів.
Проходимо разом із директором аудиторіями коледжу. На інших поверхах справді тепло, студенти – без верхнього одягу, на холод не нарікають. На четвертому поверсі, де розташоване відділення дизайну, – дещо холодніше. Ставимо кімнатний термометр в аудиторії №74, яка, за словами студентів, найхолодніша. Він показує +14. Йдемо в наступну аудиторію.
– Діти, ви мерзнете? – запитує Василь Мулярчук студентів.
Одна зі дівчат відповідає, що на перших парах неможливо сидіти – так холодно.
– Часом я просто ніг не чую, – додає інша студентка.
На питання директора, чи так кожен день, усі відповіли ствердно. Власне, пан Мулярчук і сам погодився, що там прохолодно. Сказав, що зобов’яже студентів заклеїти вікна.
Ще в одній аудиторії студенти також скаржаться директору, що у них холодно. Там саме малювали картини з натурщиці. Дівчина – у дуже теплій туніці та ботфортах. Запитуємо, чи вона не змерзла. Студенти відповідають, що її підігрівають і вказують на обігрівач.
– Звісно, на четвертому поверсі нема +25 і це відчутно, – погоджується Василь Мулярчук. – Проблема в старій системі опалення, яку тут ми вчасно не встигли замінити, хоча в інших корпусах це вже зробили. А також тут старі вікна. Їх ми теж не можемо в один момент замінити. Минулоріч поміняли 150 вікон. Ми все своїм коштом зробили, від держави не отримали ні копійки.
Директор обіцяє допомогти
Вже у травні цього року, за словами директора, на четвертому поверсі планують зробити капітальний ремонт.
– Минулого року ми встановили нову котельню, наступного року плануємо переробити систему опалення, – каже пан Мулярчук. – Опалення зроблене ще у 50-ті роки минулого століття. За цей час труби поіржавіли та забилися. Будемо це виправляти. Частину ми вже замінили, решту доробимо. Але за один день це все не зробиться.
Він також додає, що студенти повинні тепліше вдягатися. Бо не раз помічає, як вони ходять мало не у футболках, з відкритими животами.
– Позаклеюємо вікна до кінця, спробуємо змінити режим роботи котельні – дістанемо ще один насос. Ми вже домовилися з фірмою, – каже він. – Якщо ці заходи протягом тижня не дадуть результату, ми просто переведемо цих студентів в інші аудиторії до іншого корпусу.
Директор також додає, що він завжди є на місці, але до нього зі скаргами на холод цього року ніхто не приходив.
– Справді, минулої зими була заява. І ми зробили багато чого, щоб виправити ситуацію, а цього року ніхто не скаржився, – каже він. – Це наші діти, і ми зацікавлені, щоб у них все було добре. Ні батьки не скаржилися, ні діти. Аж тут – звернення у газету. Це мене здивувало…
Натурщиці, з якої малюють картини студенти, доводиться сидіти нерухомо пару – 80 хвилин, а то й дві пари. Аби дівчина не змерзала, її 23 грудня підігрівали обігрівачем, – пише 20 хвилин.
Коментарі вимкнені.