Сашко Положинський ще влітку критикував “Червону руту”, а вона вчора воскресла (відео)

Від учора, 17 листопада, і до неділі – 20 листопада, у Києві проходить фестиваль, масштаби якого вимірюються цілими поколіннями, і який формує свідомість української музичної культури. Легендарна “Червона Рута” удванадцяте відкриває нові таланти – повідомили “Молоде радіо” організатори. З дня першої епохальної “Червоної Рути” 1989 минуло вже 22 роки. 

Протягом чотирьох днів пройде 6 заходів – фінальні конкурси з 17 по 19 листопада у Київському академічному театрі юного глядача на Липках та Конгрес-холі «Президент Готелю», а також Гала-концерт переможців фестивалю 20 листопада у Київському національному академічному театрі оперети. Вхід на всі заходи буде безкоштовним.

У фестивалі візьме участь рекордна кількість фіналістів – 850 молодих виконавців (164 солісти та гурти) з усіх без винятку областей України, включно з АР Крим, – переможців регіональних відбіркових конкурсів, що пройшли по всій країні протягом 2010 року.

Спеціально для участі у фестивалі молодими виконавцями буде створено і виконано близько 300 нових пісень українською мовою. Як завжди участь виконавців у фінальних конкурсах не потребуватиме жодних вступних внесків.

Фестивальні конкурси пройдуть відразу у шести найпопулярніших музичних жанрах: поп-музики – 31 особа (28 солістів та гуртів), сучасної танцювальної музики – 19 осіб (7 солістів та гуртів), рок-музики – 158 осіб (36 гуртів), акустичної музики – 46 осіб (11 солістів та гуртів), іншої музики – 52 особи (8 гуртів), а також уперше до «Червоної рути» введено новий жанр – український автентичний фольклор, в якому буде найбільше учасників – 544 особи (74 солісти та гурти) і прослуховування яких триватиме три дні.

На «Червоній руті» представлений чи не найширший в Європі спектр жанрів і стилів музики: ейсід-джаз, тріп-хоп, даб-хаус, соул, фанк, диско, регбі, джангл, драм’н’бас, грув, діп-хаус, ембіент, транс, рейв, рок, грандж, індастріал, психоделія та інші.

Ексклюзив на фестивалі “Червона Рута – 2011”

Але особливу увагу цьогорічний фестиваль привертає появою нового жанру – українського автентичного фольклору (ред..: справжня першоджерельна давня народна творчість за походженням матеріалу і його виконанням).

Це справді ексклюзив, адже в жодному з українських фестивалів і конкурсів немає такого жанру як традиційний фольклор. Цей жанр буде представлений у трьох напрямках: традиційний народний спів (виконання українських народних пісень в автентичній давній манері співу), обрядові дійства (показ календарних обрядів, звичаїв молодіжних зібрань і дозвілля) і народна інструментальна музика (гра на традиційних народних інструментах в автентичній давній манері, кобзарсько-лірницька традиція). Виконавцями фольклору є молодь і діти (віком від 6 років), а не старші люди (бабусі і діди). До того ж вони виступатимуть насамперед із молодіжним і дитячим репертуаром.

“Червона Рута” – запалює зірки

Сьогодні “Червона Рута” ставить перед собою нові, не менш важливі завдання, ніж у 1989 році, коли здійснила справжню музичну революцію, відкривши нову епоху української поп та рок музики. Тоді фестиваль став місцем народження багатьох яскравих українських артистів, змінивши свідомість цілого покоління людей. На сьогодні значна частина найпопулярніших зірок є вихідцями саме майстерні “Червоної Рути”. Серед них такі гранди, як: Брати Гадюкіни, ВВ, Кому Вниз, Марія Бурмака, Андрій Кузьменко (Скрябін), Табула Раса, Плач Єремії, Сестри Тельнюк, Олександр Пономарьов, Руслана Лижичко, Віктор Павлік, Наталія Могилевська, Пікардійська Терція, Ані Лорак, ТНМК, Тартак, Гайдамаки, Крихітка Цахес та інші.

За роки свого існування “Червона Рута” стала центром української культури, першоджерелом національної школи молодіжної музики. Організатори завжди ставлять перед собою надзавдання – створити нову конкурентоспроможну, сучасну і водночас глибоко національну українську масову музичну культуру. Центрами найпопулярнішого і найпрогресивнішого фестивалю у різні роки були різні міста: Чернівці 1989, 2009, Запоріжжя 1991, Донецьк 1993, Крим – Севастополь та Сімферополь 1995, Харків 1997, Дніпропетровськ 1999, та Київ 2001, 2003, 2005, 2007 років.

До речі, Сашко Положинський, лідер гурту “Тартак”, на фестивалі “Бандерштат-2011” у Луцьку, досить критично відгукувався про організацію “Червоної рути-97”. На його думку, коли бюджет фестивалю перевищує мільйон доларів, а на телебачення пускають не більше сотні пісень, то це дуже смішно і дуже прикро (див. відео)

Нагадаємо, переможцями та дипломантами “Червоної рути” з Тернополя були:

гурт “Зелені сестри” – в 2009 році

гурт “Хай вей” – в 2007 році

ВІктор Павлік – в 1993 році

Коментарі вимкнені.