Освячену з мером Надалом воду отримає тільки 80% тернополян (фото, відео)

19 січня, на Водохреща, тернополяни можуть набрати йорданську воду безпосередньо з кранів у своїх помешканнях. Цього дня священнослужителі міста освятили воду на двох водопровідних насосних станціях КП «Тернопільводоканал». Одна з них постачає воду з Івачівського водозабору більшій половині міста, інша – зі свердловин у Тернополі подає воду районам Старого Парку, Нового Світу, Центру. В обряді водосвяття на одній із станцій взяв участь і міський голова Тернополя. На другу ж станцію мер не потрапив, бо поїхав до «моржатника» пірнати з депутатами в ополонку.

Освячення води для 80% тернополян: з вітром, мокрим снігом та мером

Насосна станція КП «Тернопільводоканал» знаходиться на БАМі, між парком Національного відродження та поліклінікою №2. Чин освячення води відбувався поміж двома відкритими люками резервуарів, на горбочку, з якого відкривається краєвид на вулицю Купчинського. Вітер тут був набагато сильніший та пронизливіший, ніж в низовині, поміж будинками. Крім того, сіяв мілкий мокрий сніг, котрий під дією вітру одразу ж перетворювався в лід. Не знаю, як присутні чоловіки змогли добрих пів години вистояти при такій погоді без теплих головних уборів і рукавиць. Особисто у мене за той час на куртці утворилася льодяна «броня».

Троє священиків по черзі провели обряд освячення, після чого окропили і воду в резервуарах через відкриті люки, і присутніх чиновників, і працівників КП «Тернопільводоканал», і журналістів. Згодом з останніми міський голова Сергій Надал поділився, що негативних відгуків про таке освячення води, він не чув. Навпаки – поки що тільки позитивні.

Освячення води для 20% тернополян: без мера, затишно, але шумно

Ті ж самі священики освячували воду і на станції знезалізнення, що над тернопільським ставом. Окропили йорданською водою уже інших працівників КП «Тернопільводоканал» і воду, котра прямісінько із свердловин потрапляє сюди, а звідси, після знезалізнення та очистки – в домівки тернополян. Директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма розповів, що це підприємство подає воду 20% мешканців Тернополя, тоді як станція на БАМі – приблизно 80%.

На освяченні води в цьому місці міського голови уже не було – прийшов час пірнати з побратимами в ополонку в гідропарку. Але тут обряд виглядав видовищнішим, адже окроплювати священикам довелося величезний басейн, в який вода потрапляла прямісінько із чотирнадцяти свердловин, що розміщені вздовж берегової лінії ставу. Тут вона реагує на повітря та окислюється, утворюючи осад. Тому стінки та перегородки в басейні – темно-цеглові, «ржавого» кольору.

Оскільки місцями вода з-під землі у басейн виливається з сильним напором, то у приміщенні шумно. Але що говорили священослужителі – чутно. Вони після обряду вітали присутніх словами «Христос хрещається», а після відповіді «У річці Йордан» жартівливо додали «…у водоканалі».

Директор “Водоканалу” Володимир Кузьма: “Цього року також і Київ освятить воду в кранах”

–       Цю традицію ми запровадили з 2010 року і вже чотири роки поспіль проводимо це посвячення. Отримали дуже багато схвальних відгуків від наших споживачів, особливо від тих, які не мають можливості в цей день набрати посвячену воду безпосередньо в храмі. Роблять це також і в містах Полтава, Черкаси, а цього року, якшо не помиляюся, навіть Київ цю традицію започатковує і буде проводити посвяту води.

Сотрудник Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Орест Павліський: “Це найкращий дарунок для людей”

–       Думаю, що обряди нашої східної традиції дуже яскраві, тому що вони дають можливість кожному бути присутнім на святі: кожен може торкнутися до води, кожен може бути присутній на вечері, кожен може прийняти до свого серця нашого Спасителя. Сьогоднішній день дуже особливий, тому що все, що ми маємо, все, що отримуємо від Бога, втілюється саме через доторкання. Сьогодні, коли ми освячуємо воду, споживаємо, освячуємося тією водою. Я думаю, це є найбільший, найкращий дарунок для людей. Тому що нема когось, хто не міг би до цього доторкнутися. І яка може бути розмова про гріх, якщо людина –істота на образ і подобу Божу. Ми їмо, спимо, живемо, ходимо, відповідно, користуємося своїм організмом для потреб життя, і все, що є навколо нас є створене Богом. І повітря, і вода… Я бажаю всім, щоби в цей святковий день кожен знайшов в собі силу всетаки бути ближчим до води. Нехай Господь Бог дарує кожному оздоровлення, очищення, багато щастя і багато років життя.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.