Пайовикам Щепановського залишилось менше двох тижнів, щоб заявити свої претензії
У газеті “Голос України” від 20 січня 2011 року вийшло в друк повідомлення про те, що господарським судом Тернопільської області порушено провадження у справі про визнання банкрутом Приватне підприємство “Тернопільська фірма “Будівельник”. Цим самим розпочався зворотний відлік 30-денного терміну, протягом якого пайовики можуть пред’явити свої грошові вимоги боржнику.
За словами адвоката Тараса Будза, наступні два тижні є вирішальними для людей, котрі ще не втратили надію на повернення вкладених у пайову участь на будівництво житла коштів, позаяк після закінчення строку жодні кредиторські претензії до пана Щепановського прийматись судом не будуть.
— Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” чітко регламентує терміни і порядок подачі заяв із вимогами до боржника, — каже Тарас Будз. — Так, у пункті першому статті 14 цього Закону, зокрема, зазначено, що конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов’язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Копії зазначених заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.
Зверніть увагу на необхідні збори
Аби продовжувати боротьбу за свої кошти, адвокат радить людям терміново готувати пакет документів, що засвідчують грошові претензії до боржника та, не зволікаючи часу, надсилати їх разом із заявою до вищеназваних адресатів.
— Законодавство не містить вимог щодо типової форми такої заяви та не встановлює її обов’язкових реквізитів, — зазначає пан Тарас. — Така заява подається як звичайна позовна, різниця лише у тому, що сторонами в ній будуть не позивач та відповідач, а кредитор та боржник, відповідно. Кредитор може описати в такій заяві свої вимоги до боржника, вказавши конкретні документи, на яких вони ґрунтуються. У резолютивній частині заяви необхідно попросити суд включити грошові вимоги кредитора до реєстру вимог кредиторів, а також долучити до заяви копії всіх документів, якими обґрунтовується заборгованість боржника.
Водночас “розмитість” у цьому процесі може зіграти із людьми злий жарт.
За словами юриста, дуже важливим моментом при подачі заяви є сплата судового збору та коштів за внесення до Єдиної бази даних інформації щодо кредитора та його грошових вимог у справі. Річ у тім, що Закон про банкрутство не містить нагадування про ці дії, тож люди доволі часто забувають сплатити ці платежі, що, своєю чергою, може стати причиною неприйняття господарським судом заяви.
Замість 85 гривень — 1073
Окремо варто зупинитись на судовому зборі. До 1 листопада минулого року, замість останнього, кредитор повинен був сплатити державне мито, яке становило у даному випадку 85 гривень. Проте із набранням чинності Закону України “Про судовий збір”, розмір ставки за заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, становить один розмір мінімальної заробітної плати. Сьогодні це 1073 гривні.
Що ж до сплати за внесення до Єдиної бази даних, сьогодні вона складає 40 гривень разом з ПДВ. Водночас при сплаті у рядку “призначення платежу” необхідно буде зазначити: “Оплата за внесення до Єдиної бази даних інформації щодо кредитора та його грошових вимог у справі про банкрутство №___ (код
ЄДРПОУ, назва підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство)”.
Іншими документами, які мають значення при розгляді питання щодо визнання вимог кредитора, є ті, які, власне, їх доводять.
— Бажано, щоб у людини на момент подання заяви було рішення суду чи господарського суду, яке визнає грошові вимоги кредитора до боржника, — каже адвокат. — Воно може бути підкріплене виконавчим листом (наказом), що зобов’язує боржника точно і своєчасно виконати рішення суду. Проте у разі відсутності вищеназваного людина може долучити до заяви копію договору про, до прикладу, пайову участь в будівництві житла, документи, що засвідчують сплату нею внесків згідно з договором та інші докази невиконання боржником своїх зобов’язань.
Розпорядник майна змінився!
Ще однією пасткою для клієнтів горезвісного забудовника є те, що у “Голосі України” розпорядником майна боржника зазначений Володимир Євгенович Дідич. Та згодом цей пан відмовився виконувати покладені на нього обов’язки, тож наразі із офіційних друкованих джерел дізнатися про майбутнього розпорядника майном “Будівельника” є фактично неможливо. Проте нам вдалося дізнатися прізвище того, хто повинен замінити пана Дідича. Ним є арбітражний керуючий Франц Казимирович Монастирський. У телефонній розмові чоловік підтвердив цю інформацію, проте зазначив, що наразі процедура його призначення розпорядником майна ще не завершена.
— Звісно, зміна розпорядника майна може стати приводом до продовження терміну прийняття заяв кредиторів, — каже пан Тарас. — Проте стверджувати, що так і станеться, я не можу.
До слова, якщо розпорядник майна боржника відмовить у прийнятті заяви, у кредитора є право оскаржити це в судовому порядку, пише газета “Місто”.
Водночас, зважаючи на часові рамки та ціну кожної помилки, радимо людям, які мають грошові претензії до фігуранта процесу, координувати свої дії із фахівцями господарського суду та юристами.
Корисна інформація:
Адреса господарського суду Тернопільської області: вул. Князя Острозького, 14-а. Телефон інформаційного центру 52-78-20.
Email:inbox@te.arbitr.gov.ua Веб-сайт: http://te.arbitr.gov.ua
Суддя у справі про банкрутство ПП “Тернопільська фірма “Будівельник” — Півторак Михайло Євстахійович. Адвокат — Тарас Будз. Адреса: вул.
Б. Хмельницького,19, офіс №208.
Телефон: 23-61-61.
Коментарі вимкнені.