Постійний представник МВФ в Україні прочитав відкриту лекцію для тернопільських студентів
15 травня 2018 р. у залі засідань вченої ради ТНЕУ відкриту лекцію зацікавленим викладачам, молодим науковцям і студентам факультетів Тернопільського національного економічного університету прочитав постійний представник Міжнародного Валютного Фонду в Україні Йоста Люнгман.
Сорок хвилин лектор розповідав присутнім про фінансові і банківські системи в Україні, співпрацю України з Міжнародним Валютним Фондом, про ризики в економіці країни та необхідність конкретних реформ, зокрема банківської системи в Україні, пропонував встановити ринкові ціни на газ в Україні та ін. Потім усі бажаючі з цільової аудиторії мали можливість поставити Йосту Люнгману питання, на які він давав вичерпні відповіді.
Зокрема, на запитання студента факультету фінансів: як можна підвищити ціни на газ до рівня ринкового, якщо доходи громадян України є значно нижчими, ніж у Європі, – Йоста Люнгман сказав, що він підтримує надання субсидій для незаможних верств населення в плані допомоги покриття витрат на газ, але, загалом, якщо Україна хоче йти до Європи, то має встановити ринкові ціни на газ.
Кандидат економічних наук, доцент, виконувач обов’язків завідувача кафедри податків та фіскальної політики Анатолій Луцик, зважаючи на те, що іноземний лектор починав свою кар’єру у Міністерстві фінансів, запитав пана Йоста Люнгмана: які би його кроки були, якби він зараз працював у Міністерстві фінансів?
– Я би виступав за те, – сказав Йоста Люнгман, – щоби рішення, які приймаються у Міністерстві фінансів, носили не узагальнений характер, а приводили до конкретних змін. Реформи в Україні і політичні зміни потрібно проводити у такому напрямі, щоб в українську економіку повірив інвестор, адже зараз, через непостійність політики, навіть український інвестор не дуже хоче інвестувати в економіку країни.
– Чи потрібні такі заходи практичного спрямування для студентів та молодих науковців ТНЕУ і що конкретно можуть дати відкриті лекції іноземних лекторів українським студентам? – таке запитання я поставила голові Ради молодих вчених ТНЕУ, аспіранту кафедри фінансів ім. С.І.Юрія Вікторії Онищук.
– Зустрічі та заходи практичного спрямування дуже потрібні та актуальні як для студентів, молодих науковців, так і знаних фахівців у сфері економіки, – відповіла Вікторія. – Адже формат діалогу (а саме його обрав лектор пан Йоста Люнгман) дозволяє не лише обговорити актуальні питання соціально-економічного розвитку вітчизняної економіки, а й вступити в дискусію чи поділитися думками стосовно вирішення актуальних проблем глобального характеру (реформування енергетичного сектору, забезпечення ефективної фіскальної політики, створення незалежного антикорупційного суду, подолання та запобігання корупції, оздоровлення банківської системи тощо).
– Як гадаєте, Вікторіє, з якою метою організовуються подібні заходи у стінах Тернопільського національного економічного університету?
– Формування наукової еліти – це те першочергове завдання, яке ставить перед собою керівництво нашого університету. Тому у межах навчального процесу, для обміну досвідом, думками, генерування «свіжих» ідей, наші студенти постійно залучаються до зустрічей такого характеру.
Коментарі вимкнені.