Прорекламовані теплові пункти в школах Тернополя – насправді не економні

У Тернополі й далі проблема з теплом. Щоправда тепер фінансова. Хоча опалювальний сезон у місті із запізненням, але почали. Борги за газ «Тернопільміськтеплокомуненерго» все ж не погасило. Натомість у школах і дитсадках обласного центру встановили індивідуальні теплові пункти. За словами міської влади, такі системи повинні були краще гріти і економити гроші за опалення. Якщо із першим завданням встановленні пункти ще справляються, то заощаджують на теплі навчальні заклади поки що мало. У жовтні цього року опалення працювало тільки 2 тижні. Крім використаного тепла, адміністрація школи сплачує ще й податки за паливо.

Роман Хмиз, заступник директора з господарської частини Тернопільської ЗОШ № 3: «В жовтні місяці в нас було 17,64 Гк. Це практично за тепло нам вийшло 12 тис. з копійками плюс 12 з лишнім беруть ПДВ, і нам обійшлося 24 тис. 596 грн. 71 коп., якщо точно, тільки за цей жовтень місяць. Мається на увазі за півмісяця жовтня».

Не вдається економити з ІТП ще й тому, вважають у третій школі, що кількість затрачених гігакалорій система визначає сама. Якщо при звичайному опаленні температуру в приміщенні могли регулювати люди, то теплові пункти гріють настільки, наскільки холодно в цей час надворі. Відповідно послабити опалення, коли його забагато, не можна. З такою проблемою у школі зіткнулися вже на другий місяць після встановлення теплових пунктів.

Роман Хмиз, заступник директора з господарської частини Тернопільської ЗОШ № 3: «В лютому місяці були в 2012 р. 30-градусні морози. Я бачу, що в нас економії ніякої не було. Навіть ми були в мінусі. В нас було в лютому 2012 р. – 127,85 Гк, а відповідно, в 2011 р. ми мали 83,03 Гк».

Директор «Тернопільміськтеплокомуненерго» пояснює, що економія теплових пунктів не розрахована на 30-тиградусні морози. Основна задача ІТП в такі дні – достатньо обігрівати приміщення. Заощаджувати на опаленні пункти будуть в інші місяці, коли середня температура є звичною для цього періоду. А також вночі та у вихідні, коли подачу тепла зменшують. За розрахунками Світового Банку, тепловий пункт повістю окупить себе за 2-3 роки.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.