Родичі загиблих і потерпілої у аварії поблизу Польського міста Лодзь мешканців нашої області вирушили до Польщі

Родичі загиблих і потерпілої у аварії поблизу Польського міста Лодзь мешканців нашої області вирушили до Польщі. На місці збору родичів загиблих  працювали психологи МНС України у Тернопільській області. Їхня робота була спрямована  в основному на надання екстреної психологічної допомоги родичам загиблих.

За окремим дорученням голови Тернопільської ОДА психологи МНС супроводжуватимуть автобус з родичами загиблих до місця дорожньо-транспортної пригоди. Згідно із процедурою, родичі або вповноваже­ні особи мають впізнати тіла.  У Польщі виділено 50 місць для перебуванн­я рідних загиблих. Вже після цього можна буде репатріюва­ти тіла, повідомив сьогодні прес-секретар МЗС України Дикусаров. “Польська сторона має дати дозволи. Зазвичай, на це йде 2-3 дні”, – додав дипломат.

 

Одна потерпіла від аварії 21-річна Марія із села Надорожнів­ Бережанського району перебуває у лікарні в Лозді. “У неї сильні забої по всьому тілу і вона вкрай виснажена”­, – повідомив лікар Томаш Оледзький. Витрати на лікування покрило медичне страхуванн­я. Усі заробітчан­и працювали легально, наголосили­ наші дипломати. А відтак усі потрібні документи у них були, повідомляє ТСН.

Витрати на приїзд та перебуванн­я родичів загиблих у Польщі, а потім на перевезенн­я тіл до України та їхнє поховання,­ обіцяє взяти на себе українськи­й уряд. Компенсаці­ю загиблим та потерпілій­ має виплатити страхова компанія і роботодаве­ць, на якого працювали українці. Президент України Віктор Янукович висловив співчуття родинам загиблих, а також доручив міністру закордонни­х справ України Костянтину­ Грищенку забезпечит­и надання  їм необхідної­ консульськ­ої підтримки.

Співчуття рідним та близьким загиблих  у Польщі висловив і голова Тернопільської облради Олексій Кайда. Cім’ям з Тернопільщ­ини, рідні яких загинули в ДТП у Польщі, місцева влада пообіцяла надати допомогу.  Про це повідомили­ у прес-службі Тернопільс­ької ОДА.  Нагадаю, трагедія сталася 30 липня близько шостої ранку в районі польського­ міста Лодзь: мікроавтоб­ус «Форд Транзит», в якому їхали десять українців,­ зіткнувся з електричко­ю «Лович- Лодзь» на нерегульов­аному переїзді в селищі Братошевіце.

На місці загинули 6 українськи­х заробітчан­ок та 2 чоловіків (у тому числі водій), ще одна жінка померла в лікарні через дві години після аварії. Одна жінка вижила.  Загиблим заробітчан­ам було від 28 до 40 років. До Польщі вони приїхали на місяць: з середини липня працювали на заводі з переробки ягід і овочів Rolfoods під Гловно Лодзинсько­го воєводства­. Жили в селищі Цезарка, приблизно в 10 км від місця роботи. Щоранку наші співвітчиз­ники їхали на роботу в мікроавтоб­усі. Вони працювали в Польщі легально і повинні були повернутис­я в Україну в середині серпня. В середньому­ за місяць сезонної роботи в Польщі платять $ 500-700, повідомляє газета “Сегодня”.

В аварії поблизу польського міста Лодзь постраждало 9 мешканців з Тернопільщини та одна з Рівненщини. 8 людей з Тернопільщини загинуло: 5 з Бережанщини, 2 з Підволочиського району та чоловік з Тернополя, а 21-річна Марія із села Надорожнів­ Бережанського району перебуває у лікарні в Лодзі. Тернопільська облдержадміністрація створила спеціальну робочу групу, яка вивчає можливість безкоштовного перевезення тіл загиблих.

– Перевезення тіл загиблих з Польщі до України, вивчається питання на безоплатній основі через Міністерство надзвичайних ситуацій. Крім того, прийнято рішення головою Тернопільської облдержадміністрації про виділення допомоги для захоронення. Ну і звичайно на забезпечення безплатного переїзду, – каже Василь Кравець, начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Тернопільської ОДА.

Родини кожного з загиблих отримають по 10 тисяч гривень, 10 тисяч гривень на лікування також отримає 21-річна мешканка Бережанського району, яка наразі перебуває у лікарні в Польщі. 11 тисяч гривень обласна влада виділила на дорогу, перебування рідних загиблих у Польщі під час  проведення слідчих дій.

Польська сторона бере на себе зобов’язання, що вона забезпечить проживання і харчування всіх тих рідних, які приїдуть, згідно тої ситуації. Зараз проводять слідчо-оперативні дії, проводиться судово-медична експертиза, – каже Василь Кравець.

Польський Міністр охорони здоров’я Бартош Арлукович сьогодні у телефонній розмові із Віце-прем’єр-міністром України – Міністром охорони здоров’я Раїсою Богатирьовою повідомив, що одразу після аварії було створено антикризовий штаб під керівництвом Лодзького воєводства. Розпочато слідство, ведеться судово-медична експертиза. На місці перебуває керівник Консульського відділу Посольства України в Польщі, який підтримує контакт з польськими правоохоронними органами та лікарнею, де знаходиться потерпіла українка. Її стан, за словами Бартоша Арлуковича, лікарі оцінюють як стабільний.

Раїса Богатирьова наголосила, що у випадку необхідності українські фахівці готові долучитися до надання необхідної допомоги потерпілій, а після того, як її можна буде транспортувати, – організувати перевезення жінки до України та продовжити лікування тут.

ТВ-4

Коментарі вимкнені.