Рятуватися тернополянам треба не від хвороб, а від самих себе

Ми схильні все ускладнювати. Прагнемо врятувати себе від інших, а рятувати себе від себе навіть не пробуємо. У цьому – причина більшості недуг. На Сході підхід до лікування – інший. Тож і результати там – кращі

 – Наша медицина хвалиться здобутками: нові ліки, суперобладнання! А люди здоровішими не стають, – каже Дмитро Михняк. – Очевидно, наші проблеми – глибші…

Чоловіка цікавить, що ми робимо не так? Адже предки переважно харчувалися гірше за нас, умов таких комфортних не мали, однак статистика кількості хворих була не такою загрозливою. Натомість тепер цілком здорового, як кажуть, у день з вогнем не знайдеш.

Відповідає на запитання нашого читача Харпріт Сінгх Хіра – лікар-кардіолог, майстер Рейкі (практика зцілення руками), індус за походженням.

Допомоги собі

– Знання, якими я володію, не мають жодного релігійного спрямування, – наголошує пан Сінгх Хіра. – Для Бога ми всі – однакові. Ось тільки нам – не все однаково (посміхається)… У Бога, насправді, – дуже прості закони. Вони однакові для природи, Космосу. Лише ми – люди схильні все ускладнювати. Навіть уміємо дуже прості речі перетворювати на перешкоди. Прагнемо врятувати себе від інших, а рятувати себе від себе навіть не пробуємо!

На Сході, як він каже, медики причину проблем зі здоров’ям шукають усередині людини. Там вважають, що з хворобою не треба боротися, її не перемагають, а лише звертають увагу на певні ознаки захворювання. Це вони сигналізують, що в організмі сталися зміни, що з ним – щось не так. Натомість лікарі із західною освітою у всьому звинувачують те, що навколо людини. Не зазираючи на глибші, духовні рівні. І це – помилка, вважає Харпріт Сінгх Хіра.

– У ХХІ столітті люди набагато активніше почали шукати вихід зі своїх внутрішніх і зовнішніх криз. І це – позитив! – наголошує лікар. – Але більшість, на жаль, досі не знає і не вміє застосовувати дуже прості способи допомоги собі.

Наприклад, є люди, які помічають, що у них вранці, після сну, одна ніздря зарита, через неї не проходить повітря. Лікар на Сході їм відразу скаже, які обстеження слід пройти.

– Проблеми із тиском і серцем будуть точно або вони ось-ось проявляться, – каже кардіолог. – І цих недуг можна позбутися без пігулок і настойок. Треба лише вранці робити “зарядку” для носа: закрити ту ніздрю, яка дихає, і втягувати повітря через іншу. Це можна робити, скажімо, їдучи на роботу у громадському транспорті. Ну, поклали ви палець на носа – яке іншим до того діло? Навіть кермом авто кілька хвилин можна покрутити однією рукою.

Через певний час ви помітите, що почуваєтеся краще. А ті, на кого дана загроза очікувала, наприклад через спадковість, без проблем уникнуть її, констатує Харпріт Сінгх Хіра.

Причина – глибоко!

На Сході вважають, що кожна людина при народженні отримує певний потенціал енергії, сил. Причому кількість вдихів, які ми за життя здатні зробити, – обмежена та індивідуальна. Тож, чим дихання глибше і рідше, тим людина живе довше. Тож у світі вже вигадали чимало методик, які сприяють глибині дихання, додає лікар. Деякі майстри, впадаючи в транс, дихати практично перестають. Дехто знаходить інші шляхи для поповнення резервів.

– Існує така течія, як кундаліні-йога, – продовжує лікар. – Люди, які практикують цю техніку, вміють “дихати” через руки і ноги. Тоді організм отримує ту кількість кисню, яка йому необхідна. Науковці вже довели – так людина здатна знищити навіть ракові клітини!

Зрештою, озонотерапію – лікування киснем – практикують в усьому світі: збагачують киснем фізрозчин, вводять його у кров. Хоча той вплив можна забезпечити і без препаратів та спеціального оснащення. Будь-хто, на думку нашого співрозмовника, може навчитися “дихати” через руки і ноги. Особливо зручно таке практикувати влітку: можна просто присісти у садку чи парку і… лікувати себе.

– Традиційна медицина у своєму уставі – положеннях Всесвітньої організації охорони здоров’я – визнає, що здорова, щаслива людина – та, в якої і тіло, і душа перебувають у балансі, – продовжує фахівець. – Адже людина – єдина цілісна система!

У пошуках джерел захворювань пацієнта лікар на Сході аналізує його харчування, місце проживання, характер роботи, вік і ступінь активності. Адже усе перелічене безпосередньо впливає на процеси, що протікають в організмі людини. Сучасна медицина західного типу натомість дотримується принципу: немає органу – немає проблеми…

Дбайте про духовне

Лікувальні засоби бувають різними. Перша група, як пояснює Харпріт Сінгх Хіра, має фізичне вираження: ми п’ємо воду, таблетки, настої, робимо певні фізичні вправи.

– Енергія – інша частина лікувальних засобів, – продовжує він. – Енергообмін залежить від наших стосунків. Думаю, ви помічали: людина, яка має багато енергії, подобається більше. Той, кому енергії бракує, зазвичай дратує. Адже у нас немає зайвої енергії, щоб віддавати!

Лікар довів, що енергія існує і ми її відчуваємо, на простому прикладі. Так, у маленьких дітей часто енергії – через край. Про таких кажуть – “шило в попі”. Вони собі місця не знаходять. І при цьому здатні віддавати енергію всім навколо. Навіть якщо у вас поганий настрій, ви обов’язково посміхнетеся, якщо опинитеся поряд із таким “сонечком”. Натомість із дорослими – все навпаки. Вони часто озлоблені і на себе, і на світ навколо. Навіть стояти у черзі поряд із насупленими сусідами – не комфортно. Ще важче – у палаті, де лежать хворі.

– Не дивно, що існує таке поняття, як професійне вигоряння, – каже він. – Лікарі – перші, кому таке загрожує. Адже хворій людині часто потрібна якраз енергія. От вони її й тягнуть, навіть не усвідомлюючи цього, у того, хто поряд – медиків. Я, наприклад, не міг довго перебувати у реанімації чи поряд із важкими хворими…

Коментар

Дмитро ВАКУЛЕНКО, керівник об’єднання під назвою “Гармонія”:

— Усі люди – однакові за фізіологією та енергетикою. У них хіба що рівень культурного розвитку – різний. Одні й ті ж речі вони можуть називати по-іншому, надаючи тій самій сутності різних форм. Але ж ми, приміром, не називаємо імпортну швейну машинку чужорідною тільки через те, що її колись придумали чи вперше виготовили в іншій країні. Усе залежить від рівня розвитку людини, тож iз кожним можна і треба говорити, використовуючи зрозумілі йому поняття.

Тому, окрім занять за різними методиками самовдосконалення та самооздоровлення, ми проводимо спільні молитви, спілкування з різними цікавими людьми, яких запрошуємо, і просто – між собою. От нещодавно нашим гостем був Харпріт Сінгх Хіра. Після цього всі охочі могли поїхати у Карпати на ретрит – час особистого і групового усамітнення для духовної чи психологічної роботи над собою. Безперечно! Організм після цього став сильнішим, витривалішим, загострилася інтуїція, значно глибшим стало сприйняття навколишнього світу..

20 хвилин

Коментарі вимкнені.