Що говорять про Тернопіль студенти з Луганщини та Донеччини, які приїхали сюди вперше
У навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 3 серпня стартувала програма «Схід і Захід разом», яка була ініційована адміністрацією вишу. Лишень кілька днів тому учасники літніх шкіл зі сльозами на очах ледь попрощалися зі своїми новими друзями, як знову студенти ТДМУ тісніше здружуються із представниками вишів Східної України. Отже, з метою відпочинку, ознайомлення з життям, історичними та культурними пам’ятками Тернопілля до «Червоної калини» прибуло 19 студентів Донецького національного медичного університету імені М.Горького і 4 студентів Луганського державного медичного університету.
Доцент кафедри фармакогнозії Іванна Кернична, яка в ТДМУ відповідає за соціальну та волонтерську діяльність, розповіла, що до реалізації проекту «Схід і Захід разом» готувалися упродовж тривалого часу.
«Ми вели переговори з керівниками Луганського і Донецького медичних університетів, аби вони делегували свою молодь до нас, придумували цікаву програму. Загалом в проекті задіяно шість викладачів нашого університету, також активно допомагають і студенти ТДМУ. Зазначу, що останні ще раніше проявили себе активними громадськими діячами та волонтерами. Окрім того, що вони мають добре серце, є ще й хорошими організаторами. Хтось із наших студентів взяв на себе відповідальність за організацію щоденної ранкової зарядки, хтось проводить конкурси і тренінги. Цього тижня в програмі задіяні такі студенти, як Романія Клос,Ілліана Года, Вікторія Чорномаз, Наргіз Джавадова, Катерина Воробець, Денис Бирюков. Оскільки бажаючих взяти участь в реалізації проекту серед молоді було багато, то ми поділили їх на дві групи. Наступного тижня до роботи приступить інша зміна», – зазначила Іванна Кернична.
Проект «Схід і Захід разом» в ТДМУ розпочато лише цього року, проте є всі підстави для того, аби він став доброю традицією у виші. Ця програма сприяє не тільки зміцненню стосунків між вузами, а й формуванню кола однодумців в медичній галузі, об’єднанню країни і популяризації туристичного потенціалу Тернопілля.
Учасники проекту 5 серпня відвідали Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського і поспілкувалися з його ректором – професором Михайлом Кордою. Запитуючи в молодих людей про враження від Тернополя,Михайло Михайлович наголосив на тому, що ТДМУ завжди готовий допомогти у всьому молодим людям зі Сходу
«Ми раді бачити вас в Західній Україні. Упродовж цих двох тижнів намагатимемося показати вам якомога більше перлин нашого краю. Тернопільська область славиться чудовими краєвидами і відомими духовним християнськими святинями – Почаївської лаврою і духовним центром в Зарваниці», – розповів ректор.
Зі свого боку учасники проекту «Схід і Захід разом» розповіли, що сьогодні Донецький національний медичний університет імені М.Горького базується в Краматорську та Слов’янську, а інтерни навчаються в Маріуполі. У цьому виші сьогодні здобуває освіту 560 студентів і 120 інтернів. До сумних подій в Україні в ДНМУ налічувалося 6000 студентів, три тисячі з яких перевелися до інших університетів України, тисяча залишилися в Донецьку, приблизно 300 – виїхало до Росії. Із тисячного колективу професорсько-викладацького складу навчальний процес забезпечує 160 викладачів.
Щодо Луганського державного медичного університету, то він тепер фізично розташований у Рубіжному.
Молодь подякувала ректору ТДМУ за те, що отримали доступ до усіх навчальних матеріалів, розміщених у внутрішній системі університету Інтранет. Як зазначили студенти, це значно допомагає їм у навчанні. Окрім того, нещодавно Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського надіслав до цих двох університетів свої книги.
Студент 3 курсу Луганського державного медичного університету Владислав Опудало зазначив, що він з задоволенням взяв участь у цьому проекті, адже давно мріяв ближче ознайомитися із Західною Україною. «Дуже хотів побачити Тернопіль, Львів та інші міста. Лише пару днів тут, але вже маю багато позитивних вражень. Нас тут дуже добре прийняли і зустріли», – додав юнак.
Марія Карпович, студентка шостого курсу з педіатрії Донецького національного медичного університету імені М.Горького, зазначила, що «в майбутньому хоче пов’язати свою долю з педіатрією, але виключно в Україні. Я би з задоволенням працювала в таких напрямках, як гематологія чи неонатологія. Мені хочеться постійно розвиватися, тому читаю багато статей і наукових праць. Ми тут почуваємося, як вдома, і відчуваємо, що Україна є єдиною країною, незважаючи на різницю в побуті, культурних звичаях. Якщо нас ще раз запросять, то з задоволенням приїду до Тернополя».
Студентка шостого курсу з лікувальної справи Донецького національного медичного університету імені М.Горького Христина Пиріжкова розповіла, що приїхала на запрошення і дуже хотіла відкрити для себе Тернопіль. «Родом я з Донецька, але зараз живу в Єнакієво. Поряд розташована Горлівка – і там досить неспокійно. Звичайно, ми чуємо розриви снарядів, хоча в нас нема бойових дій. Населення вже звикло до обстрілів. І якщо бої ідуть далеко, то люди навіть не реагують на гуркіт гармат. Проте надзвичайно лякають прямі потрапляння в будинки. До речі, батьки з задоволенням відпустили мене до Тернополя. Мені дуже сподобався ваш медичний університет», – додала дівчина.
Олександр Кузякін, студент п’ятого курсу з медико-профілактичної справи Донецького національного медичного університету імені М.Горького, є головою Ради студентського самоврядування у своєму вищому навчальному закладі. В Тернополі і в Західній Україні вперше, але йому припало до душі спілкування між людьми і зоокуток в «Червоній калині». «Насправді постійно хотів побачити Західну Україну, оскільки відстань між двома регіонами велика. Для мене все тут цікаво. В нас багато заплановано поїздок, екскурсій. До речі, у Києві був вільним слухачем упродовж 6 місяців. Як тільки дізнався, що наш декан Іван Герасименко перейшов на роботу до Краматорська, то вирішив там продовжити навчання. Фактично значна частина студентів – це його вихованці. Ми його дуже любимо і поважаємо. Правду кажуть, що в навчальному процесі багато залежить від викладача і керівника факультету», – наголосив Олександр.
Коментарі вимкнені.