Скандал у тернопільській церкві: погляд зсередини (документи)

довідка церква Василь Семенюк Михайла Любов Бурак отець Петро

До «Погляду» потрапив цікавий лист від парафіян однієї з церков Тернополя Блаженішому Святославу. В листі йдеться про те, що дружина отця Петра Бурака, їмость пані Люба, викрала церковну печатку та навиписувала собі кредитів на 32 тисячі грн.

«Жінка позрізала з вікон Храму всі грати, щоб здати на металобрухт та організувала крадіжку 20 тисяч гривень. Переживаємо за її діток (8 штук) (у пані Люби насправді 6 дітей, – прим. ред.), які живуть в антисанітарній обстановці», – пишуть парафіяни.

«Погляд» звернувся за коментарем до самого отця Петра, але з’ясувалося, що він уже майже рік не має права служити, тому, щоб утримувати багатодітну родину, поїхав на заробітки у Дніпропетровську область (про те, чому отцю заборонено рік служити, ми напишемо згодом).

Ми поспілкувалися з дружиною отця, їмостю пані Любою, а також відвідали церкву, звідки поширилися неприємні чутки про сім’ю Бураків.
Події почали розгортатись два роки тому, коли пані Люба на правах багатодітної мами спробувала оформити документи для отримання допомоги на шосту дитину. Їй потрібно було надати довідки про доходи чоловіка. Документи у церкві отцю Петрові надали, але, як з’ясували соцпрацівники, вони були «липові». Виявилось, що чоловік, сам того не знаючи, три роки пропрацював священнослужителем неофіційно.

31 травня 2011 року відбулося судове зсідання, яке, за словами пані Люби, тривало сім хвилин. Суддя ухвалив рішення про те, що жінка сама підробила довідки для отримання грошей. Відповідно, сім’ї відмінили всі виплати на дітей і вимагали повернення майже 32 тисяч гривень, які були нараховані раніше. Їмость на суді вимагала проведення експертиз підписів, аби довести, що довідки їй таки надали у церкві. Але суддя Процко не взяв цього до уваги.

Лише через дев’ять днів Любов Бурак змогла отримати рішення суду, і одразу ж подала оскарження рішення на розгляд в Львівський апеляційний суд.

Жінка надала «Погляду» підтвердження: «грамоту призначень», підписану владикою Василем Семенюком, в якій зазначено, що отець Петро призначений служити з 2007 року в Пронятині, а з 2008 року вже у Тернополі.

довідка церква Василь Семенюк Михайла Любов Бурак отець Петро

довідка церква Василь Семенюк Михайла Любов Бурак отець Петро

Бухгалтер церкви, Дарія Іванівна, розповіла «Погляду», що до 1 серпня 2009 року отець Петро працював неофіційно. Вона показала, що у відомості про зарплату отець почав підписуватись саме з того часу. Але жінка підтвердила, що довідки про доходи Петра Бурака ніхто не підробляв, оскільки вона власноруч їх йому видавала. Запевнила Дарія Іванівна і в тому, що 1,5 роки тому церква у судовому порядку виплатила усі гроші (майже 32 тисячі), які вимагали у сім’ї Бураків.

довідка церква Василь Семенюк Михайла Любов Бурак отець Петро
Зарплатна відомость за липень 2009 року без підпису отця Петра
довідка церква Василь Семенюк Михайла Любов Бурак отець Петро
Зарплатна відомость за серпень 2009 року з підписом отця Петра

Завгосп церкви, Михайло Стадник сказав, що нічого у церкві не пропадало – ні грати, ні 20 тисяч грн. Тому звинувачення у крадіжці пані Люби є безпідставними.

Про повернення державі грошей, які вимагають у Бураків, пані Люба нічого не знає. Але каже, що без її підпису ці кошти не могли перерахувати. Окрім того, за словами жінки, зараз їй потрібно довести, що вона не підробляла довідки, бо, якщо вона визнає себе винною, то пільги, які мають багатодітні матері, більше не зможе отримувати.

Зверталась їмость за допомогою і у Київ, але у відповідь їй лише процитували листа, в якому її звинувачують у недбалому ставленні до дітей.

Адвокат пані Люби, Павло Левків, також прокоментував «Погляду» цю ситуацію:

“Суд взяв до уваги лише позицію позивача – управління соціальної політики, але зовсім не брав до уваги документів наданих відповідачем. Як можна вважати, що пані Люба безпідставно отримувала кошти, якщо є довідка про доходи? 6 листопада у Львові відбудеться апеляційний суд, який буде розглядати саме ті моменти – чи безпідставно вона отримала ці кошти. Адже є цілий ряд документів, які доводять, що чоловік там працював. А це вже питання інше, чому парафія не легалізувала отця Петра офіційно.  Це ж питання працедавця”,  – каже адвокат.

Ми зателефонували і поцікавились в управлінні соціальної політики Тернопільської міської ради, чи були переховані кошти від імені сім’ї Бураків. Але відповіді нам надади не змогли. Як не відповіли на це запитання і Любі Бурак. Тому зараз пані Люба готуватиме інформаційний запит, щоб дізнатись, чи таки хтось проводив від її імені проплату, чи ні. 

Далі буде.

Юзя Мельник

-1 thoughts on “Скандал у тернопільській церкві: погляд зсередини (документи)

 • 09:12 | 25.10.2013 о 09:12
  Permalink

  Та це дійсно все дивно. а зп у священиків це походу тільки те що платить УГКЦ, решту вони ж повинні отримувати з пожертв?

 • 10:03 | 25.10.2013 о 10:03
  Permalink

  Але в нас держава,але в нас суди…Як я розумію-гроші нараховувались на дітей.При чому тут довідка про доходи чоловіка?Нехай би ще й сказали,що діти підроблені)))

  • 22:56 | 27.10.2013 о 22:56
   Permalink

   Для того щоб будьяка сім’я могла отримати допомогу від держави, вона повинна подати довідки про доходи усіх членів сім’ї. Що тут дивного? Звичайна бюрократія. В цьому нема нічого дивного. Формальності.
   Бо якшо хтось із членів сім’ї заробляє тисячі і живе приспівуючи то чому держава має ще доплачувати таким сім’ям?

 • 18:19 | 27.10.2013 о 18:19
  Permalink

  Я знаю отця з 94 року, він сам напросився на схід України для місіонерської діяльності, завдяки йому я став практикуючим християнином як і вся моя родина, він розбудував біля 12 парафій у регіоні, не зважаючи на шалений опір влади та московських попів. Після нього жоден з тих священиків яких я знаю таких успіхів не мав. Те що зараз з ним відбувається це несправедливо, обов”язком кожного християнина є стати на його захист і зробити цю справу максимально публічною.

 • 09:36 | 29.10.2013 о 09:36
  Permalink

  Я так бачу почали зачистку найкращих зі старої гвардії кардинала Гузара,які піднімали Схід.

 • 21:31 | 30.10.2013 о 21:31
  Permalink

  Читайте, залишайте коментарі, але вмійте фільтрувати інформацію яку вам подається, зокрема для читання… бо багато наклепів та очорнень можна сьогодні зустріти в інтернеті….чи варто вірити без заперечно всьому тому, що написано, думаю що НІ…але висновки за вами…

 • 11:01 | 1.06.2014 о 11:01
  Permalink

  Дуже хочеться,щоб О.Петро повернувся на нашу парафію знову!

Коментарі вимкнені.