Скільки витрачають тернополяни на святкування цього Нового року?
Новий рік потрібно святкувати у добробуті та достатку, аби весь наступний рік проходив рівно так, як святкування. Рік Змії потрібно святкувати значно помпезніше, ніж усі інші, адже покровителька року любить розкіш. Щоб задобрити її, потрібно докласти чимало зусиль і коштів. У порівнянні з 2012 роком українці готові витратити на святкування дещо менше. В основному для святкування вони витрачатимуть свої заощадження.
Оскільки наступний рік пройде під знаком Змії, їй потрібно запропонувати улюблені частування. Головною стравою святкового меню має неодмінно стати кролятина. Господарка нового року дуже любить оригінальність, тому на святковому столі мають бути смачні незвичні страви. Варто врахувати ще й той факт, що цей рік знаходитиметься під владою водної стихії – чудово смакуватимуть рибні страви та морепродукти. Стосовно напоїв: тут Змія не примхлива. Допускає і вино, і коньяк.
Як виявилось, зустріти рік Чорної Змії (2013 рік) обійдеться трохи дорожче, ніж рік Дракона (2012 рік). Українцям, яким не вдалося відмовитись від шкідливих звичок, доведеться розщедритися, перш за все тому, що збільшився акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби. За даними експертів, окремі категорії продуктів, обов’язкові атрибути новорічного столу, за рік подорожчали від 5 до 30%. До того ж варто врахувати традиційний святковий ріст цін. Зекономити цьогоріч вдасться тільки на овочах. За це варто дякувати матінці-природі. Натомість у поточному році найбільше додали у вартості алкоголь та солодощі.
– На горілчані вироби вводились додаткові акцизи, зростала ціна спирту для виробників. Тому горілка дорожчала упродовж року. Те ж саме можна сказати про цукерки, вони в середньому подорожчали на 25-30%. Основна причина – у світі дорожчали какао-боби, основна сировина для шоколаду, – коментує керівник аналітичного відділу консалтингової агенції “ААА” Марія Колесник.
Найдорожчими продуктами виявились ікра, м’ясо та цукерки. Наприклад, 120 грамів ікри коштуватиме від 37 до 65 гривень, залежно від торгової марки. Кілограм свинячої вирізки вартує 60 гривень, відбивна – 70, язик – 90 гривень, а кролик, якого так полюбляє Змія, – від 80 грн. Середня ціна десятка яєць у супермаркеті –приблизно 9 гривень, а домашні на ринку можна купити за 25 гривень. До найдорожчих продуктів належать цукерки: за кілограм хороших шоколадних доведеться віддати від 70 до 90 гривень.
У середині зими не дешеві й овочі. Наприклад, томати коштують 25-30 гривень за кілограм, а парникові огірки – 28 гривень. До речі, баночка маринованих огірків та помідорів вартує трохи більше 16 гривень. Трішки краща ситуація з городиною: картопля – 1,5 гривні, морква – від 2 до 4 гривень, цибуля – 1,5 -3 гривні, столовий буряк – від 2 гривень. Не такі низькі, але поки що помірні ціни на цитрусові. Зокрема, апельсини коштують від 13 гривень, мандарини – від 12, банани – 13-15, лимони – від 14 гривень за кілограм.
За алкогольні напої доведеться викласти чималеньку суму, це має бути окрема стаття витрат. Традиційний новорічний напій – шампанське, вартість однієї пляшки – від 25 гривень, найдешевше вино коштує 27 гривень за 0,75 літра, за півлітрову пляшку тризіркового коньяку треба віддати від 36 гривень, а літр вермуту коштуватиме любителям вишуканості більше 100 гривень. Літровий пакет соку можна придбати за 8-13 гривень, а дволітрова пляшка солодкого газованого напою коштуватиме майже 10 гривень.
За найскромнішими підрахунками, новорічний продуктовий набір, за допомогою якого вдасться достойно зустріти рік Чорної Водяної Змії та задовольнити усі потреби господарки нового року, обійдеться більше ніж у 1000 гривень. Експерти кажуть, що спостерігається тенденція до зміни пріоритетів українських споживачів. Витрати на новорічний стіл українців збільшаться на 27,7%, а от на подарунки, найбільш суттєву статтю витрат, витратять на 18,5% менше. – Номер один
Коментарі вимкнені.