Сьогодні у Тернополі вітають Михайлів – “подібних до Бога”
Сьогодні християни відзначають Собор Архистратига Михаїла і інших небесних сил безтілесних. Цей день – головне свято на честь святих ангелів, але передусім воно присвячене начальнику воїнства небесного святому архістратигу Михаїлу. За повір’ями Михайло-архангел має владу над тілом нечистю. Саме архангел Михайло за наказом Бога, розгнівався на Сатану, скинув його на землю вогненним мечем з усіма його ангелами.
21 листопада приймають вітання всі Михайли, народжені цієї пори. Михайло – українське ім’я єврейського походження, воно широко розповсюджене у християнських народів і євреїв. Походить від єврейських слів “мі-ка-ель”— «Той, хто подібний до Бога», буквально — «Хто як Бог».
Церква шанує Михайла як захисника віри християнської і поборника зла і темних сил. Свято Собору, тобто сукупність святих ангелів на чолі з архангелом Михайлом, встановлено на початку ІV століття.
Культ ангелів (з грецької «вісник») в християнстві грає важливу роль. Вони є посередниками між Богом і людьми. До ангелів з повагою і острахом відносяться у найбільш поширених релігіях, таких як іудаїзм та іслам.
Священне Писання, розповідаючи про появу ангелів різним людям, називає власними іменами лише декількох з них, очевидно, лише тих, які виконують особливу місію перед Богом. В канонічних писаннях це Михаїл та Гавриїл, а в неканонічних – Рафаїл, Уриїл, Салафіїл, Іегудіїл і Варахіїл.
Архангел Михаїл в Писанні називається «князем», «вождем воїнства Господнього», він – борець проти диявола і різного беззаконня серед людей. Звідти й церковна назва архистратиг, тобто старший воїн, вождь. В книзі «Одкровення» саме він є головним воїном у війні проти сатани – змія: «І сталася війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон, і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося їм місця на Небі. І поборений був великий дракон, древній змій, що зветься Дияволом і сатаною». Саме архангел Михаїл постійно бороться із сатаною і, за переконанням християн, він разом із Ісусом Христом проведе і вирішальну битву.
На іконах архистратига Михаїла зображено з вогняним мечем, що вбиває змія.
З давніх давен існують прикмети, по яких визначають погоду на зиму та весну, згідно погоди на Михайла.
Михайло неодмінно має сповістити про зиму, бо «приїжджає на білому коні». Після Михайла закінчувалися весілля. За цим днем завбачували і весну.
- Якщо відлига — не жди санного шляху до Миколи (19.12).
- На Михайла зима саньми приїхала.
- Від Михайла зима морози кує.
- Як Михайло закує, то Микола розкує.
- Як Кузьма (17.08) з медом, то Михаль з ледом.
- Якщо Михайло з дощем не услужить — добру й суху весну ворожить.
- Якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна.
- З Михайла зима не стоїть, а танцює, віхолами та морозами лютує.
- До Михайла зима спала, по Михайлу ріки у льоди скувала.
- Якщо випав сніг, то кажуть: «Приїхав Михайло на білім коні»
- Коли на Михайлів день є іній, великі сніги упадуть, а якщо вранці туман, відлиги на землю прийдуть.
- Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня.
- Якщо Михайло дощем не услужить, добру і суху весну ворожить.
Коментарі вимкнені.