Формат «для всіх»: анонс нового видання про історію Тернополя
Днями історик з Тернополя Володимир Окаринський анонсував вихід друком нового видання про наше місто. Книжка “Тернопіль: місто, люди, історія (від давнини до 1991 року)” — найбільший на сьогодні нарис історії Тернополя у форматі «для всіх».
Як розповів “Погляду” автор видання, книжка має 512 сторінок, вступ, 24 теми, до кожної з яких є мапи — в багатьох випадках спеціально перемальовані, або опубліковані автентичні карти (чи плани міста) тих часів. Є й додатки, багато ілюстрацій, які дібрані збалансовано — маловідомі, добре відомі і невідомі для загалу.
— Працював над книгою близько чотирьох років, — зазначив Володимир Окаринський. — Переробляв, міняв стиль і навіть правопис, поки не вернувся до теперішнього офіційного варіанту, але з деякими “органічними” видозмінами, аби передати дух часу чи тернопільський “балак”. У книжці намагався показати людей і місто як змінний простір, як мінявся його образ і сприйняття.
Зараз книжка в друкарні, сохне. Це довга процедура, позаяк папір — крейдяний, що суттєво вплинуло й на вагу видання – 1 кг 350 г. У доступі вона з’явиться орієнтовно в середині грудня цього року. У видавництві сподіваютьося встигнути, аби охочі змогли придбати її ще до свята Миколая.
Книжка виходить у видавницві “Навчальна книга – Богдан”. Головний редактор — Богдан Будний, літературний редактор — Богдан Мельничук, обкладинка Володимира Басалиги. Технічний редактор — Михайло Окаринський.
Згідно з анотацією, ця книжка — найбільший на сьогодні нарис історії Тернополя у форматі «для всіх». Це не екскурсії містом, не хроніка й не академічна історія. Це узагальнений науково-популярний погляд, в якому автор намагається подати тільки перевірені факти, при цьому знайомлячи читачів з різними гіпотезами і поглядами. Через людський вимір книжка показує Тарнополь/Тернопіль від доісторичних часів, його заснування й розбудови в пізньому Середньовіччі, аж до завершення найтрагічнішого для міста «короткого» ХХ століття, — 1991 року. Етноси, релігії, державно-адміністративні чинники, громадське життя, — усе, що впливало на людину в міському просторі. Городяни, їх побут, життєві стилі, субкультури, самореалізація. А також обличчя самого міста крізь призму культурно-історичних епох у контексті світової, європейської й української історій. Текст книжки доповнюють мапи, схеми, фотографії, твори мистецтва, артефакти минулого, а також покажчик, хронологія, бібліографія. Для широкого кола зацікавлених і гурманів.
Підготувала Ірина Юрко.
Коментарі вимкнені.