Так били чи не били журналіста у Буцневі? (офіційні коментарі)
Нещодавно «Погляд» повідомляв про факт побиття журналіста у Буцневі під час засідання сільської ради. Згідно перших джерел, журналіста попросили вийти з сесії, коли розпочалися розгляд земельних питань ( зараз потерпілий у коментарі роз’яснює, що земельні питання розглядалися першими). Також було перебільшенням із інформацією, що журналіста винесли за руки та ноги.
У Інтернеті з’явилася частина відео, де зафіксований факт штовханини із депутатом сільської ради, а також чути, як б’ється скло (можна припустити, що це був відеореєстратор). Щоправда, наприкінці відео чути, як голова закликала усіх депутатів піти у сільську раду і залишити журналіста самого у приміщенні. Журналіст із камерою вийшов за депутатами, його вони не виносили.
– Вони штовхали, шарпали, бо якщо подерли штани, то як думаєте, чого подерли?, – розповідає потерпіла сторона, журналіст Тарас Дяченко. – Це відео, яке є в Інтернеті, опубліковане не повністю, адже повну версію має прокуратура.
На наше питання, чи раніше він подавав будь-які заяви у правоохоронні на сільську раду, відповів: «Ні!».
Як ми повідомляли, одразу на місце події приїхала міліція УМВС Тернопільського району на чолі з начальником Русланом Баликом. Він підтверджує, що Тарас Дяченко (журналіст) представився позаштатним кореспондентом і мав при собі посвідчення.
– На момент, коли я приїхав на місце події, цей журналіст знаходився за межами території сільської ради, а сесія проходила у звичайному режимі, – розповідає начальник Тернопільського районного відділу внутрішніх справ Руслан Балик. – Ми виїхали на місце події, зібрали відповідні матеріали. Проте, згідно законодавства, рішеннями щодо перешкоджання роботи журналістам займаються органи прокуратури. Нами матеріали були скеровані для прийняття рішення у Тернопільську районну прокуратуру.
У прокуратурі кажуть, що наразі триває перевірка. Тому, до завершення, коментувати цю ситуацію не хочуть, адже не прийняли офіційне рішення.
– Факт конфлікту зафіксований, – каже прокурор Тернопільського району Василь Свергун. – Проте, щоб з відео можна було зробити чіткий висновок, що наносили удари, куди і як наносили, з відеореєстраторів, які знімали ці події, неможливо.
Він же додає, що на сьогодні є акт судово-медичної експертизи щодо тілесних пошкоджень. У документі зафіксовано, що окрім синця на шиї, будь-яких інших пошкоджень не виявлено.
Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»
Акт судово-медичної експертизи щодо тілесних пошкоджень дасть відповідь правоохоронним органам, чи наносив депутат Назвальський Б.Г. побої журналісту, чи ні.