Тернопіль на порозі епідемії!
За словами начальника епідеміологічного відділу Держсанепідслужби у Тернопільській області Марії Павельєвої, за четвертий тиждень 2013 року, тобто з 21 до 27 січня, на Тернопіллі на ГРВІ та грип захворіло 3301 особа. Інтенсивний показник на 10 тисяч населення складав 30,6 випадка при епідемічному порозі 33,9 випадка. Тобто є підстави стверджувати, що область на порозі епідемії грипу. У Тернополі ситуація така: за період 21-27 січня зареєстровано 1282 випадки захворювання на ГРВІ та грип, показник на 10 тисяч населення складав 59,01 випадка при порозі 96,8 випадка.
Нагадаємо, що цього сезону в світі “лютують” три штами вірусів А і В, два з них нові. Багато біди вони уже наробили у США, де цього року серйозна епідемія грипу.
Про епідемію грипу починають говорити при одночасному захворюванні великої кількості людей в одній країні. Тривалість епідемії грипу зазвичай складає 3-6 тижнів. Епідемії трапляються щорічно, різної сили. У період типової епідемії грипу хворіє 5-15% основного населення, у тісних та закритих колективах захворюваність може сягнути 60%.
Існує три типи вірусів грипу — А, В та С. Усі найтяжчі епідемії грипу в історії людства (включаючи відому “Іспанську лихоманку” 1918 року, що забрала 20 мільйонів життів) були викликані вірусом грипу А. Вірус грипу В вражає переважно дітей і викликає лише локальні спалахи та невеликі епідемії. Найбезпечніший — вірус грипу С. Вважається, що він взагалі не викликає епідемій.
Сприйнятливість населення до вірусів грипу залежить від двох факторів — наявності імунітету до даного типу вірусу та профілактичних заходів, що були (або не були) вжиті.
Загальну профілактику грипу треба починати задовго до холодної пори року. Вона полягає в загартовуванні організму і підвищенні імунітету за допомогою вітамінів та імуностимулюючих препаратів. Медики також рекомендують обов’язково робити щеплення від грипу та попереджають, що найбільш вразливими до респіраторної інфекції та ускладнень від неї є малі діти та люди похилого віку. Як зауважує Марія Павельєва, впродовж кінця 2012-го — початку 2013-го року в області зробили щеплення від грипу 10567 осіб при прогнозованих 11067.
Відомо, що грип страшний не сам по собі, а своїми ускладненнями. Тож лікарі наголошують, що за наявності загострення симптомів, зокрема таких, як ускладнення дихання, хворі обов’язково повинні перебувати під пильним наглядом спеціалістів, ймовірно, й госпіталізуватися.
Топ-п’ятірка натуральних напоїв
для зміцнення імунітету
1. Настій рослинного збору з медом. Взяти 1 столову ложку меду, 1 столову ложку плодів шипшини, 1 столову ложку сушених плодів смородини, 1 столову ложку сушених ягід малини і залити 1 л окропу, витримати 15 хвилин. Пити настій по 0,5 склянки за 15-20 хвилин перед їжею тричі на день.
2. Напій «Сибірське здоров’я»: взяти 0,5 кг розім’ятої журавлини, склянку ядер волоських горіхів і три зелених яблука зі шкіркою, нарізаних кубиками. Додати 0,5 склянки води і 0,5 кг цукру. Варити на маленькому вогні, поки не закипить, після цього викласти в банки. Приймати по 1 столовій ложці для зміцнення імунітету вранці і ввечері, запиваючи чаєм.
3. Медовий напій з лимоном. В одній склянці теплої кип’яченої води розмішати 25 г меду, додати сік половини лимона і випити. Напій допомагає зняти симптоми нездужання, надає лікувальну і зміцнюючу дію.
4. Напій «Осінь» — для підвищення опірності інфекціям. Взяти сушені плоди горобини (2 столові ложки), курагу (1 столова ложка), мелісу (1 чайна ложка) і листя первоцвіту (1 чайна ложка). Залити суміш однією склянкою окропу, довести до кипіння і настоювати кілька годин. Отриману заварку розводити окропом у пропорції, що найбільше вам засмакує, і пити 3-4 рази на день.
5. Дуже корисно до звичайного чаю додавати квіти ехінацеї. Ехінацея — рослинний лікарський засіб, який часто використовують для лікування застуди.
Нова Тернопільська
ну раз тут стільки згадок про мед у рецептах, то пропоную недорого поповнити запаси меду
http://med.te.ua