Тернопіль розвиватиметься як університетське місто
Майбутнє Тернополя очима активістів громадських організацій, науковців, духовенства, влади, представників бізнесу, депутатів обговорили в міській раді під час підсумкової науково-практичної конференції «Громада і місто» 10 травня.
За результатами конференції сформовано пакет пропозицій щодо Стратегічного плану розвитку міста до 2025 року та підписано резолюцію про координацію співпраці в процесі розвитку громади міста Тернополя.
Загалом місія проекту «Громада і місто» передбачає, що Тернопіль розвиватиметься як університетське місто.
У планах влади спільно з координаторами проекту створити в Тернополі міжуніверситетську науково-дослідну лабораторію розвитку міста – колегіальний орган, який займатиметься втіленням проектів розвитку міста в різних сферах.
За словами міського голови Сергія Надала, лабораторія потребує об’єднання кадрових ресурсів та практичних напрацювань науковців. Першим кроком до реалізації задуму є домовленості міськради з університетами, де магістри пишуть наукові роботи на теми розвитку міста. На сьогоднішній день уже є 200 таких робіт. Під ті, які матимуть практичне значення для розвитку Тернополя, будуть створювати проекти і реалізовуватимуть їх.
«Рік тому міська рада розпочала співпрацю з активними представниками громадськості, аби напрацювати пропозиції до плану стратегічного розвитку міста на довгостроковий період. Досить активно долучилися до співпраці університети, духовенство, представники бізнесу, громадські активісти. Не залишилися осторонь і наймолодші представники тернопільської громади – шкільний парламент, який теж висловився, яким хоче бачити місто завтра. Таким чином ми хочемо об’єднати громаду в Тернополі і спільними кроками поступово розвинути місто в різних сферах. Міська рада ставить перед собою завдання прийняти план розвитку міста на довгостроковий період вже в цьому році. Однак приймати його ми будемо виключно після широкого обговорення громадськості», – зазначив міський голова Сергій Надал.
Напрацювання спільного бачення розвитку міста тривало протягом року. За цей час було проведено ряд конференції, круглих столів, диспутів як загальноміського, так і локального характеру.
«Приємно, що міська рада творчо підходить до розвитку міста, підтримує громадські ініціативи, завжди відкрита і готова до співпраці, – зазначив координатор проекту Громада і місто» Ігор Ковалик. – Вибудувана стратегія розвитку міста буде гнучкою, щоб із зміною суспільних процесів можна було на її основі розвивати Тернопіль, враховуючи виклики часу».
Коментарі вимкнені.