Тернопільщина: тотальне безголів’я
Майже три місяці в області немає повноцінних керівників ані ОДА, ані міліції, ані СБУ
Вже майже три місяці Тернопільщина залишається без голови обласної державної адміністрації. В середині листопада, після оголошення результатів виборів до ВРУ, колишній голова ОДА “свободівець” Олег Сиротюк ще з кількома своїми колегами з інших областей, заявив, що залишає посаду. Причиною такого рішення тоді стало те, що ВО «Свобода» не пройшла до парламенту. А вже через тиждень пан Сиротюк отримав з Адміністрації Президента лист із мокрою печаткою про його офіційно звільнення.
Автоматично, після звільнення голови облдержадміністрації виконувати обов’язки став перший заступник голови ОДА, представник «Батьківщини» Іван Крисак. Попри те, що приставка «в.о.» суттєво урізає повноваження, самого пана Крисака це особливо не бентежить. В адміністрації подейкують, що статус «в.о.» голови навіть тішить його власне самолюбство. Інакше, як пояснити той факт, що після звільнення пана Сиротюка, його перший заступник похапцем перебрався в кабінет свого колишнього начальника. До того ж не просто так, а позначив той кабінет табличкою «виконуючий обов’язки голови ОДА» (хоча такої посади юридично не існує).
Спочатку, всі сподівались не те, що цей «театр абсурду» триватиме недовго — за тиждень-другий, максимум до Нового року, Президент призначить нового голову ОДА і все стане на свої місця. Тернопільська обласна рада навіть вирішила «допомогти» Президенту у підборі кандидатури. На одній з сесій місцеві депутати ініціювали подання Петру Порошенко, в якому розписали критерії, за якими, на їх думку, варто було Президенту підбирати нового очільника області. Один з них – він обов’язково має бути місцевий і мати знання та досвід управлінської роботи. Сформулювали подання, відправили його і на тому все.
Завершується вже третій місяць, як Тернопільщина без голови ОДА. Дві місцевих кандидати, які справді могли б претендувати на цю посаду – Роман Заставний та Степан Барна на позачергових виборах пройшли до ВРУ під прапорами партій, що увійшли до провладної коаліції — «Народний фронт» та «Блок Петра Порошенка». Тож міняти мандат народного депутата на головне крісло в області не дуже поспішають.
Дещо інакша ситуація з іншими двома претендентами на посаду голови ОДА. Один з них – нинішній народний депутат Микола Люшняк, який пройшов до парламенту від Блоку Петра Порошенка. Інший, вже екс-нардеп Михайло Апостол, який у минулому скликанні ВРУ представляв БЮТ. До речі, восени минулого року він теж балотувався, однак цього разу від «Народного фронту» і невдало. Подейкують, що обидва вони не проти були б очолити Тернопільщину, однак не мають для цього необхідної підтримки в Адміністрації Президента.
Така невизначеність тільки на руку для нинішнього в.о. голови Тернопільскої ОДА пана Крисака, який схоже сподівається позбутися приставки «в.о.». Принаймні, це пояснило би той факт, що останнім часом, в приймальні секретаря РНБО Олександра Турчинова досить часто почали бачити товариша пана Крисака – голову обласного осередку «Батьківщини» Василя Деревляного. Хоча, існує інша версія – прокуратура Тернопільського району нещодавно порушила кримінальну справу щодо товариства «Ангелівка», засновником якого є саме пан Крисак. Тож не виключено, що його одно партієць намагається залагодити це питання через секретаря РНБО.
Що з того вийде, побачимо згодом. А поки, тривають торги за головне крісло в Тернопільскій області, вакантними залишаються ще дві посади – начальника обласної міліції та керівника СБУ.
Орест СКОБЕЛЬСЬКИЙ.
Коментарі вимкнені.