Тернопільські домашні улюбленці, чи тимчасова жива іграшка?

Все частіше звучать скарги від мешканців Тернополя щодо великої кількості безпритульних собак на вулицях міста. Взагалі-то, в Тернополі діє служба з відлову безпритульних тварин, працівники якої щодня, крім вихідних, від шостої до десятої години ранку здійснюють відловлювання нестерилізованих собак для подальшого проведення операції у центрі стерилізації в с. Дичків.

Вбивати тварин, які не становлять небезпеки для людей, заборонено законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження”. Проте, самі ж тернополяни не завжди адекватно оцінюють роботу працівників служби. Іноді виникають безпідставні конфлікти, бо громадські активісти вважають, що собак відловлюють для вбивства, або і вбивають на місці.

Насправді, працівники стріляють в тварин уколами з транквілізатором, і лише, коли тварина засне, забирають її до центру в Дичкові, щоб обстежити і стерилізувати. Також після того, як тварин прооперували працівники центру і волонтери доглядають її. До-речі, для великої кількості тварин, яких привозять до центру стерилізації, вдається знайти господарів завдяки зусиллям волонтерів, які розміщують фото та дані про тварин у соцмережах.

На жаль, притулок у Дичкові невеликий, а безпритульних собак на вулицях все більше стає.Тому частину простерилізованих тварин доводиться відпускати назад на вулицю

Взагалі, тема безпритульних собак – доволі суперечлива. З одного боку нам шкода нещасної тварини, котра опинилась без господаря і змушена сама собі шукати їжу і місце, де зможе сховатись від негоди, а з іншого – такі тварини можуть стати загрозою для людини, оскільки, не маючи догляду, стають розносчиками різних захворювань від банальних лишаїв і кліщів до сказу.

Тернополянам, котрі вболівають за тварин, потрібно пам`ятати, що багато собак, якщо їх не простерилізувати, можуть бути агресивними. Особливо це стосується самок, котрі виводять із своїх схованок дво-тримісячних цуценят.В цей період важко сказати, кого вони можуть вважати загрозою для свого потомства.

Найбільше безпритульних собак зосереджено в центральній частині міста. І це не дивно, бо там поруч залізничний вокзал. І досить часто можна побачити, як селяни з електричок відпускають ” на волю” тварин, вважаючи, що в місті їх хтось підбере. Також на вулиці опиняються і міські домашні улюбленці, котрими вже “награлися” вдома, або сімейний бюджет не дозволяє утримувати тварину.Взагалі, споживацьке ставлення до всього, призвело до того, що і домашніх тварин почали вважати річчю. А це неправильно. Бо однаково негуманно є вбивати тварин і викидати їх на вулицю.

Щоб тварини зникли з вулиць Тернополя, – кажуть працівники служби по відловленню безпритульних тварин, – необхідні зміни на законодавчому рівні. Адже відповідно до статті 17 закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» умертвіння тварин допускається лише в окремих випадках.

Зокрема, для одержання господарсько корисної продукції, для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб, за необхідності умертвіння новонародженого приплоду тварин, при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання та за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров’я людей знаходиться в небезпеці.

Але остаточно безпритульні собаки зникнуть з вулиць нашого міста лише тоді, коли люди навчаться відповідально і з любовю ставитись до своїх домашніх улюбленців і не викидатимуть їх на вулицю.

Коментарі вимкнені.