Тернопільські комунальники спільно з рятувальниками вже готуються до надзвичайних ситуацій
Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул як Голова Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дав доручення про проведення у жовтні спільних навчань Державної служби із надзвичайних ситуацій (ДСНС) та житлово-комунальних служб у Києві та у всіх регіонах. Метою навчання є відпрацювання взаємодії у разі виникнення надзвичайних ситуацій у осінньо-зимовий період.
«Я ставлю завдання відпрацювати план взаємодії для того, щоб у разі виникнення надзвичайних ситуацій діяти скоординовано та превентивно, на випередження. Люди мають своєчасно отримувати допомогу, а надзвичайні ситуації – ліквідовуватись оперативно. Для цього, протягом жовтня, у Києві та в усіх регіонах України пройдуть спільні навчання Державної служби із надзвичайних ситуацій (ДСНС) та комунальних служб», – сказав Віце-прем’єр-міністр ОлександрВілкул.
Зокрема, у Києві навчання пройдуть з 23 по 25 жовтня.
Віце-прем’єр-міністр також поставив завдання відпрацювати механізм взаємодії з ДАІ та автодорожньою службою. Під час навчань мають бути практично відпрацьовані питання щодо роботи оперативних штабів у кожному регіоні та їх взаємодії з центральним штабом ДСНС, проаналізовані причини виникнення надзвичайних ситуацій, що протягом останніх років виникали в осінньо-зимовий період на території регіонів та розробити заходи щодо їх попередження. А також, опрацювати питання інформування населення щодо виникнення та під час ліквідації надзвичайних ситуацій.
«Особливу увагу при проведенні спільних навчань треба приділити взаємодії з волонтерами. Як показала ситуація, що сталась наприкінці зими, – люди готові допомагати. Треба створити умови та відпрацювати з ними алгоритм роботи на випадок надзвичайних ситуацій», – сказав Віце-прем’єр-міністр.
Олександр Вілкул зазначив, що також треба сформувати уточнений персональний склад штабів із ліквідації надзвичайних ситуацій у розрізі кожної території: район-місто-область має бути відпрацьована система надання інформації з Гідрометцентру. Крім того, має бути створений уточнений план реагування у разі виникнення в осінньо-зимовий період надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення, аварій у системах електро, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, порушення автомобільного руху на дорогах державного та обласного значення, транспортного сполучення з населеними пунктами та роботи в них комунального транспорту.
На сьогодні у цілому по Україні до протидії можливим надзвичайним ситуаціям природного походження у осінньо-зимовий період до стану готовності вже приведено близько 37 тис. чоловік особового складу Міжвідомчого угрупування сил, до якого включені працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ, Збройних Сил України, внутрішніх військ МВС, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства інфраструктури, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та понад 10 тис. одиниць спецтехніки.
Також Віце-прем’єр-міністр зазначив, що необхідно актуалізувати список техніки, що належить підприємствам, яку можна буде залучати на випадок ліквідації надзвичайних ситуацій.
Коментарі вимкнені.