Тернопільські ОСББ підтримають грошима

Тернопільська міська рада пропонує фінансову підтримку об’єднанням співвласників будинків. Так нещодавно депутати затвердили програму підтримки існуючих та стимулювання утворення нових ОСББ. Відповідно до програми, об’єднання можуть отримати кошти на ремонтні роботи на умовах співфінансування. Голови ОСББ схвально оцінили документ і вже навіть почали готувати перелік робіт, для яких хотілося б отримати кошти.

Гроші даватимуть за формулою

«Програма підтримки та стимулювання створення ефективних  об’єднань  співвласників багатоквартирних будинків міста Тернополя на 2016-2018 рр.» полегшить життя не тільки тернополянам, а й міській владі.

– Привести в ідеальний стан усі житлові будинки міста – це нездійсненна мрія. Тому слід братися за реальні речі. Думаю, значно більша кількість тернополян могли б займатися утриманням будинку, але їм страшно. Тому завдання міської ради та депутатів, на мою думку, знайти механізм та систему винагород за взяту на себе відповідальність. Якщо за кошти міського бюджету не можливо відремонтувати всі прибудинкові території, покрівлі, фасади тощо, то кілька десятків тисяч гривень для співфінансування місто може знайти. Цей механізм вигідний і міськраді, і мешканцям будинків. Останні вирішують проблему, яка їх турбує, при цьому отримують частину коштів і в Тернополі на одну проблему менше, – розповідає автор програми, депутат міської ради Іван Сороколіт.

Перед тим як отримати кошти, представники ОСББ повинні окреслити проблему, обґрунтувати доцільність капіталовкладень. У програмі закладена формула, з допомогою якої розраховується сума коштів, яку буде виділено на конкретний будинок.

– Ця формула дозволить забезпечити справедливий розподіл коштів. Варто зазначити, що новий будинок отримає меншу суму коштів. Та коли будинку, скажімо, 50-60 років, йому, погодьтеся, потрібна більша допомога, – каже Іван Сороколіт. –  Базовий показник, від якого відштовхуються автори програми, є 5-відсоткова ставка від мінімальної заробітної плати. Відповідно з її ростом сума буде збільшуватися. Потім її множать на кількість квартир, коефіцієнт самоорганізації, величину будинку та вік. У програмі на 2016-2018 роки передбачено суму три мільйони гривень. Але наразі кошти ще не виділені. Планується, що їх мають закласти під час наступних засідань сесії.

– За ініціативи міського голови запропоновані доопрацювання та зміни до програми. Тому ми чекаємо на пропозиції удосконалення цієї програми, – розповідає Іван Сороколіт.

Таким чином автори проекту не тільки підтримують вже існуючі ОСББ, а й стимулюють створення нових.

– Якщо мешканці певного будинку побачать, що їхні сусіди отримали підтримку і привели в хороший стан своє помешкання, разом з тим переконалися, що механізм працює, вони можуть самоорганізуватися у своєму будинку, – каже Іван Сороколіт. – У програмі закладено широкий спектр робіт, які проводяться на умовах співфінансування. Це і ремонт дитячих майданчиків, заміна електромереж, водопровідних мереж, ремонт покрівель, тротуарів, міжбудинкових проїздів, заміна вікон, поточний ремонт тощо. Програма обмежує максимальну суму, яку може отримати будинок. Вона становить 25 тис. грн. Якщо вирішення проблеми потребує меншої суми, то будинок отримує стільки коштів, скільки потрібно. Якщо вартість робіт становить, скажімо, 50 тис. грн., то ми можемо надати лише 25 тис. грн. Решта коштів мешканці будинку повинні знайти самостійно.

Аби стати учасником програми, представники органу самоорганізації повинні звернутися у депутатську профільну комісію ЖКГ з переліком документів, описаним у програмі. Комісія визначає доцільність фінансування робіт та приймає рішення.

Готові включитися в програму

Голови ОСББ у м. Тернополі вже ретельно вивчають програму і навіть готують перелік робіт, які хотілося б виконати на умовах співфінансування. Систему розподілу коштів вони вважають справедливою і переконані, що ефект від них буде помітно дуже швидко.

– Для визначення суми матеріальної допомоги розроблена спеціальна формула, згідно з якою на найбільшу фінансову підтримку можуть претендувати найстаріші будинки, – коментує голова ОСББ за адресою Довженка, 6А Олеся Чванкіна. – Це цілком справедливо, адже стан покрівлі, фасаду, внутрішніх комунікацій таких будинків, як правило, потребує серйозних вливань коштів. Також коефіцієнт отримувача фінансової допомоги є більшим саме для новостворених ОСББ або ОСН (органу самоорганізації населення).  Програмою передбачено виділити на потреби ОСББ та ОСН протягом 2016-2018 рр. значну суму коштів. Ці кошти можна використовувати на придбання будівельних матеріалів, оплату послуг, для благоустрою території, на фінансову допомогу при утворенні ОСББ та ОСН.

Пані Олеся переконана, що контроль з боку мешканців дозволить раціонально використати отримані кошти.

– Особисто для мене ця програма є дуже необхідною. Протягом минулих років ми спостерігали картину, коли при цілком достатній забезпеченості ЖЕКів технікою та матеріальною базою вони отримували ще й додаткові кошти для необхідних поточних ремонтних робіт. Наприклад, минулого року було виділено 1 млн. грн. для потреб ЖЕКів м.Тернополя, у той час коли ОСББ функціонують виключно за власні кошти, отримані від сплати членських внесків мешканців одного будинку. І справді, це було несправедливо, адже при такій ситуації кожен голова ОСББ  повинен, оперуючи  доволі невеликою сумою, шукати оптимальні шляхи вирішення будинкових проблем. Особисто я вже написала звернення на ім’я міського голови Сергія Надала з проханням доукомплектувати побудований за кошти наших мешканців спортивний майданчик необхідними елементами. І отримала відповідь, що на цю потребу з міського бюджету передбачено виділити необхідну суму, – каже Олеся Чванкіна. – Тому спільними зусиллями ми зможемо покращити стан наших будинків та прибудинкових територій, але для цього потрібно бути небайдужим  і не боятися брати на себе відповідальність.

Тернополянка переконує, що неможливе можливо, але для цього потрібно бодай проявити ініціативу, адже під лежачий камінь вода не тече.

Номер Один

Коментарі вимкнені.