Тернопільські освітяни хочуть відмінити шкільні медалі

Тернопільські одинадцятикласники зможуть задарма перевірити свої знання. Таку заяву під час візиту в область зробив директор Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти. Загальнонавчальні тести здають за допомогою програми комп’ютерного моніторингу знань. У січні-березні 2013-го перевірити свою готовність до вступу у виш таким методом зможуть абітурієнти Тернопільщини. Це дозволить уникнути непотрібних витрат на репетиторство та розчарувань після зарахування до лав студентів.

Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Батько каже: «Дайте мені об’єктивну характеристику швидше». Так от. Оскільки процедура тестування дуже дорога, недешева принаймні, то ми готові в комп’ютерному режимі продіагностувати дітей. Центр піде на добровільне дійство – ми безплатно їх протестуємо. Ми просто йому скажемо: «Хлопчику, дивися, реально твоя ситуація є такою».

Про реальні знання випускників сьогодні не говорить і шкільне оцінювання, вважають освітяни. Більше того, при моніторингу результатів зовнішнього незалежного оцінювання медалістів, що цілком законно, вони все більше розчаровуються.

Оксана Піхурко, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА: «Набагато менше «12» в додатку до атестата мають випускники гімназії, які проходять всі етапи олімпіад, захистів наукових робіт і показують 200 балів на ЗНО, навіть не маючи золотої медалі, і 12-ка суцільна, виставлена в додатку».

Кому пройти комп’ютерний моніторинг не вдасться, можуть перевірити себе на попередньому ЗНО. Вартість такого тестування – 89 гривень з одного предмету. Зареєструватися на попереднє оцінювання можна на сайті www.test.if.ua до кінця листопада. Результати цього тестування, на думку освітян, майже аналогічні основним.

Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Грубо кажучи, це своєрідний екзит-пол. Абсолютної точності бути не може, але тенденцію ми показати можемо. Пробне тестування і основне тестування – тести написані за тими самими програмами. Більше того, структура тестів – така самісінька. Структура самого тестового завдання також така самісінька. Просто сам зміст інший», повідомляє ІНТБ.

-1 thoughts on “Тернопільські освітяни хочуть відмінити шкільні медалі

  • 09:13 | 14.11.2012 о 09:13
    Permalink

    На власному досвіді можу сказати – більше половини медалістів на тестах не дотягують навіть до 170-175 балів…це говорить про те, що більшість медалей дійсно, як то кажуть – куплені. А ті учні, які вчились в середньому на 8-9 балів протягом року, на тестах набирали більше 170-180 балів. То для чого ті золоті-срібні медалі, для краси на стіні???ЧИ для втішання власного его?

Коментарі вимкнені.