Тернопільські пожежники боролися із однією з найнебезпечніших пожеж
Порушення правил пожежної безпеки та навмисні підпали, спричиняють торф’яні пожежі. Вони є вкрай небезпечними, адже можуть призвести до великих екологічних і економічних збитків. А при ускладненні ситуації і стрімкому розвитку пожежі зростає ризик, що в зоні лиха опиняться люди, які проживають в прилеглих до торфовищ населених пунктах.
Всього з початку поточного року на Тернопільщині ліквідовано 24 пожежі покладів торфу на площі 12,8 га. 28 жовтня рятувальники зупинили чергове горіння торфу. Цього разу поблизу села Посухів Бережанського району. Пожежу ліквідовано черговим караулом 7-ї державної пожежно-рятувальної частини (м.Бережани). Вогнеборці оперативно приборкали полум’я не давши йому розповсюдитись та наробити багато лиха. Внаслідок пожежі знищено 0,03 га торфу.
Причина займання та збитки встановлюються. Та як свідчить практика, у більшості випадків, причиною подібних пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки та навмисні підпали.
Слід зазначити, що пожежі на торфовищах є одними з найбільш дошкульних. Адже на ліквідацію горіння торфу затрачаються значні матеріальні та людські ресурси, а під час таких пожеж наноситься значна шкода навколишньому середовищу. Торф горить повільно на всю глибину його залягання. Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню, особливо коли горить шар торфу значної товщини. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтом він горить навіть під час помірного дощу і снігопаду. Торф’яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу. Вони небезпечні раптовими проривами вогню з під землі і тим, що їх край не завжди помітний.
Ознакою підземної торф’яної пожежі є характерний запах, а з під землі місцями просочується дим, а сама земля нагрівається. Торф вигоряє зсередини, утворюючи пустоти, в які можна провалитися і згоріти не лише техніка, а й люди та тварини. Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів. Гасити торф’яну пожежу самостійно не рекомендується. Краще обійти її стороною, рухаючись проти вітру, так, щоб він не наздоганяв вас вогнем і димом та не перешкоджав орієнтуватись на місцевості. При цьому треба дуже уважно оглядати дорогу попереду себе, промацуючи її жердиною або палицею.
Найкращим способом боротьби з торф’яними пожежами вважається запобігання їм. Аби не трапилось лиха, рятувальники звертаються до всіх мешканців та гостей області, бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем та дотримуватись правил пожежної безпеки.
Коментарі вимкнені.