Тернопільські школярі показали, чим користувалися їхні бабусі

День української писемності та мови у Тернопільській спеціалізованій школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов цьогоріч пройшов надзвичайно насичено. Розпочався із того, що усі учні та вчителі, за традицією, що вже давно склалась у навчальному закладі, прийшли на уроки у вишиванках. Об 11:30 год усі охочі долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, аби ще раз довести, що українці – нація високої мовної культури та грамотності.

На учнів початкових класів в актовому залі школи о 12:30 чекало свято «Скарбниця рідної мови», яке разом з учнями 3-А класу провели педагоги Л.С. Стасишен та Н.М. Бенцал.

Впродовж дня у рекреаційному залі діяла виставка книжок українських авторів «Мова наша стоголоса», яку підготувала бібліотекар Світлана Стасишин. А ще однією «родзинкою» у програмі відзначення Дня української писемності та мови стала виставка стародавніх предметів українського побуту «З бабусиної скрині».

Експонатами стали сімейні реліквії учнів, які збереглися у них вдома. Окрім рушників та вишиванок, були представлені старовинні праски, гасові лампи, веретена, посуд, килими та скатерті і навіть гребінь для волокна та збивач для масла. Усі ці речі, які з любов’ю та трепетом залишилися здавна в деяких родинах, принесли до школи діти, батьки і вчителі.

В кожної речі, яка експонувалась на виставці, є своя історія. І кожна з них є насправді унікальною. Для багатьох дітей, особливо молодших школярів, вони стали справжнім відкриттям, адже багато хто з них таких раритетів досі навіть не бачив. Отож, саме в цьому і полягала мета виставки – показати дітям давній побут українців, бо  можливість доторкнутися до історії свого народу, яку вони отримали на цій виставці, закарбується у їхніх душах.

Завершилися заходи святом для учнів 5-6 класів «Мова моя солов’їна». Підготували дійство учні 5-Б класу та їх педагоги Ольга Гунтик, Лілія Бакало та Анелія Махно. Вікторина та пісні про мову, завдання на знання віршів, народні танці, – глядачам було цікаво і дуже пізнавально.

 

Коментарі вимкнені.