Тернопільські студенти, які люблять ловити мить на камеру, об’єдналися заради шляхетної мети

 

У бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулася презентація фотоконкурсу «Світ очима студентів», ініціатором якого став студент шостого курсу медичного факультету Тарас Ярицький.

На його думку, погляд на світ через вічко фотоапарата – особливий. Він дає можливість побачити й показати щось несподіване, приховане, ретельно замасковане, спонтанне та емоційне. Нині технічний прогрес допомагає значно спростити процес фіксування миттєвостей та почуттів. Чимало студентів ТДМУ за допомогою фотокамери чи телефону створять справжні шедеври.

Аби показати студентську творчість, у нашому університеті оголосили фотоконкурс «Світ очима студентів». Фотороботи відбирали в трьох номінаціях: «Природа» (пейзажні світлини з гарними краєвидами, природою, порами року), «Портрет», «Подія» (репортажна світлина з місця події, яка відображає її).

Власні світлини на конкурс подали студенти медичного факультету – Вікторія Пилипів (1 курс), Владислав Калініченко (2 курс), Денис Оніфрійчук (4 курс), Ірина Деркач (1 курс), Соломія Сумарук (3 курс), Тарас Ярицький (6 курс), Христина Сурман (2 курс), представники факультету іноземних студентів – Аабхас Паріхар (1 курс), Асфіл Шакур (1 курс), Домінік Ору (3 курс), Ежен Нукпорфе (1 курс), Патриція Рогалінська (3 курс), Пріянка Меренді (3 курс), Шів Картік (2 курс), Умар Фарук (1 курс), Дакшин Кумар (1 курс).

Загалом в експозиції виставки фотоконкурсу представили 42 роботи.

Особливість конкурсу полягала в благодійному голосуванні студентів за улюблену фотороботу. Зібрані в такий спосіб кошти мають піти на втілення проекту «Життя без меж», який покликаний покращити життя дітей з інвалідністю. Вони призначені для проходження реабілітації Макара Воробйова – 5 років, діагноз: ДЦП; Анни Сиротюк – 9 років, діагноз: ДЦП; Антона та Богдана Гусаруків – 4 роки, діагноз: глибока недоношеність, статичні тетрапарези. Водночас такий спосіб голосування мав додати впевненості фотографам-початківцям у власних силах і талантах.

Відтак виставку фоторобіт розмістили в адміністративному корпусі Тернопільського медуніверситету, щоб якомога більша кількість людей змогла оцінити творчі таланти наших студентів.

– Особисто виховую хлопчика з глибокою інвалідністю. Як мама, я розумію, що таким родинам потрібна підтримка. Насамперед кожна дитина, незалежно від її особистого стану здоров’я, віку, здібностей, має право на життя без меж. Велике навантаження при цьому несуть сім’ї, адже дуже часто батькам треба їхати на заробітки, щоб допомогти своїм дітям стати на ноги. Під час першої хвилі акції в мене було бажання допомогти лежачим дітям, які прикуті до ліжка. Власне її назва «Біжи заради тих, хто не може» відображала те, що люди, які можуть бігти заради когось іншого, дають надію й підтримку. Ви як майбутні медики будете часто зустрічати таких дітей та родини. Пам’ятайте, що вони є соціально незахищеними. Поради лікарів є цінними для нас, адже допомагають в одужанні наших дітей. Дякую за ініціативу ТДМУ та допомогу, – зазначила координатор проекту Олена Коваль.

Інший організатор Олександр Хома додав, що пані Олена є сильною жінкою, яка вирішила допомагати іншим боротися за життя й здоров’я своїх дітей. «Ця тема є близькою для мене. Я навчаюся на факультеті фізичної культури в педагогічному університеті та допомагаю в реабілітації хлопчика з діагнозом «гідроцефалія». Відповідно також мав бажання приєднатися та показати суспільству потреби цих дітей, звернути на них увагу», – сказав пан Олександр.

Волонтерами цього заходу були Худа Абоуелкоуссіне, Дебора Абіона, Вікторія Кароліна Пенар, Домінік Габріель Ору, Шубгам Кумар, Пріянка Маранді. Вони з радістю допомагали в монтуванні виставки, у вирішенні певних організаційних моментів.

Прес-служба ТДМУ

Джерело: Медична академія

Коментарі вимкнені.