Тернопільську районну лікарню хочуть віддати Сергію Надалу

Так, на офіційному сайті Тернопільської районної ради вперше за довгі місяці з’явилось розпорядження про скликання сесії районної ради підписане її головою Віктором Козорогом.

 Тернопільська районна рада, яка сьогодні по суті не має ніяких важливих повноважень та голова якої отримує шалену заробітною плату по суті «нізащо» чомусь після довгих місяців «мовчання» заплановала провести п’ятнадцяту сесію Тернопільської районної ради восьмого скликання у п’ятницю, 29 березня, о 10.00 год.

А причина, як виявляється в тому, що планують спробу знову передати Тернопільську районну лікарню Сергію Надалу до Тернопільської міської ради, а тоді скоріш за все її чекатиме доля Залізничної лікарні де працівників скоротили, а приміщення намагались «роздерибанити». 

В порядку денному розпорядження від 19.03.2023 року № 03-од Тернопільської районної ради міститься питання з загальною назвою «питання спільної власності територіальних громад, сіл, селищ та міст Тернопільського району» під «загадковою назвою» якої і приховується питання «передачі» районної лікарні Тернопільській міській раді. Так під час розгляду даного питання планують вчергове «тихенько» без згоди громади та трудового колективу переконати депутатів та внести на голосування питання щодо передачі «ласого шматка» районної лікарні Тернопільській міській раді в супереч інтересам громади Тернопільського району, тому і питання вказали з загальною назвою.

Варта зазначити, що це є «ласим шматком» для міської ради та міського голови Сергія Надала, тому, що величезні приміщення знаходяться в центрі міста з дуже привабливою територією.

Сьогодні 28.03.2024 року, планується зібрання погоджувальної ради в Тернопільській районній ради, щоб спробувати розглянути в тому числі і це питання.

Нагадаємо, будівництво Тернопільської районної лікарні було тривалим, у цей процес включилися чимало підприємств, установ і організацій району, в тому числі сільськогосподарські підприємства. Вони у повній мірі не могли справитися і на завершальній стадії суттєва фінансова допомога надійшла з держбюджету. Крапку в будівництві було поставлено у грудні 2009-го, коли останню чергу урочисто відкривав третій президент України Віктор Ющенко. Медзаклад працював, пацієнти отримували допомогу, майже 400 чоловік мали роботу. Але тут прийшла адміністративно-територіальна реформа, Тернопільського району в його старому вимірі не стало,  постало питання, що робити з лікарнею. Тернопільська районна рада минулого скликання як власник райлікарні наприкінці своєї каденції вирішила розділити майно медустанови між шістьма громадами, котрі утворилися на території колишнього району. Зауважимо, що приміщення лікарні розміщені одразу в кількох населених пунктах: Тернополі, В. Бірках, В. Глибочку та Мишковичах, а за юридичною адресою медустанова зареєстрована у Великих Бірках. Але тут свої апетити показала тернопільська мерія. На останній перед Новим 2021 роком сесії вже Тернопільської міської ради постало питання про те, що муніципалітет хоче забрати собі частину приміщень районної лікарні. Йдеться прo ті об’єкти, щo рoзташoвані на теритoрії oбласнoгo центру. І серед них є дуже ласі шматки у центрі міста, це адміністративний та стаціонарний корпуси лікарні, будівля стоматології, киснева, нова поліклініка з даховою котельнею, гаражі, овочесховище тощо.

Коментарі вимкнені.