Тернопільських акторів влада залишила без грошей

Актори тернопільського театру працюють декілька місяців без зарплат і не знають, коли отримають їх. Таким чином обласна рада вирішила зекономити кошти у сумі понад 3 млн. 200 тис грн.

«Актори місцевих театрів повинні отримувати заробітню платню згідно тарифної сітки, яка затверджена Кабміном, – розповідає народний артист України Олег Мосійчук, – але сьогодні кошти штучно забрані у творчого колективу.  Це 700 тис. грн. в рік на виплату зарплати».

Хоч без зарплати, але театрали не забувають про нові вистави. Зокрема, на прем’єрі 27 березня, актори сподіваються побачити чиновників. «Якщо вони пообіцяють хоч до відпустки виплатити зарплату – для нас це буде свято, а якщо виконають – свято подвійне».

Як розповідають актори, відповідальності за зняття цих коштів ніхто не взяв. «Виявляється, що немає людей, за чиїм підписом забрана заробітна плата акторів, – продовжує Олег Мосійчук. –  а 3 млн. 200 тис. просто зникли від театру. Хочеться, щоб чиновники зрозуміли, що театр – це соціальне благо і про нього треба дбати щодня».

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.