Тернопільських батьків закликають поки не здавати грошей на підручники
ернопільських батьків закликають поки не здавати грошей та самостійно не купувати підручників, адже питання забезпечення ними школярів наразі не вирішене. В обласному департаменті освіти сподіваються, що ситуація навколо друку навчальних матеріалів вирішиться таки на користь батьків і держава знайде кошти на нові книги.
Справа в тому, що в бюджеті на 2015-й рік урядовці суттєво скоротили статтю витрат, передбачену на фінансування друку навчальних матеріалів. Відтак посадовці МОН заявили, що держава буде фінансувати підручники лише для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, сиріт та тих категорій осіб, які не можуть собі дозволити їх купити. Це питання стосувалося лише підручників для учнів 4-7 класів, однак ця подія одразу ж викликала суспільний резонанс. За підрахунками спеціалістів, набір підручників для учня обійдеться батькам від 800 до 1500 грн. Така сума не під силу більшості українських сімей. Ще більше ускладнюється ситуація, коли школярів у родині кілька.
Утім директор департаменту освіти ТОДА Любомир Крупа заспокоїв батьків, мовляв, є надія, що міністерство перегляне своє рішення і таки знайде необхідні кошти. Але не мало у цій ситуації залежить від педагогів. Вони самостійно повинні обрати, за якими підручниками їм працювати.
– На сайті міністерства запроваджено електронний репозитарій підручників, моніторинг та голосування, – каже Любомир Крупа. – Кожен педагог має перед собою перелік підручників та навчальну програму. Навчальний заклад отримавши необхідний логін та пароль, може зайти у систему, обрати оптимальний підручник та проголосувати за нього. Щоправда, наші вчителі виявились до цього не готові. Вони звикли, що їм дадуть усе готове, а тут потрібно попрацювати.
На такі кроки міністерство пішло для того, щоб зробити систему друку навчальних матеріалів прозорішою. Останнім часом нищівної критики зазнавали як зміст підручників, так і процедура проведення тендерів. Тепер школа отримає ті матеріали, які сама ж обрала. Крім того, навчальний заклад повинен вказати необхідну кількість підручників, тому що друкувати їх надміру наразі немає можливості.
Очільник галузі зізнається, що процес голосування трохи затягнувся. Міністерству потрібно визначитися з кількістю підручників, надрукувати їх і доставити у школи. А часу до нового навчального року обмаль.
– Справді, спершу йшлося про те, що держава не має достатньо фінансів для того, щоб забезпечити підручниками усіх дітей. Однак це рішення не є остаточним, – каже керівник освітянської галузі області.
Жодних розпорядчих документів міністерства щодо збору коштів на підручники немає. Навпаки, у МОН повідомили про заборону проведення таких заходів.
– Наразі це питання вирішується і ми сподіваємось, що держава зможе віднайти кошти на систему освіти та полегшить і до того непросту ситуацію батьків, які збирають дітей до школи, – каже Любомир Крупа.
Зоряна Гарасимів (“Номер один”)
Коментарі вимкнені.