Тернопільський проректор розповів, коли студенти вчитимуться у другому семестрі

18 листопада відбувся круглий стіл ректорату ТНПУ ім.В.Гнатюка  зі студентським активом. Під час зустрічі обговорювалися різні питання в контексті змін внесених до Закону України «Про вищу освіту» та певних  проблем, які безпосередньо торкаються освіти у нашому виші.

Представники адміністрації проінформували студентів про усі можливі зміни у навчальному процесі та розповіли, яким чином студенти навчатимуться у другому семестрі.

На запитання студентів, чи є можливим варіантом дистанційне навчання у лютому, проректор з наукової роботи Григорій Васильович Терещук відповів:

– Міністерство нас зобов’язало бути готовим до виникнення кризи в енергетичній галузі, і саме до цього ми продуктивно готуємося. Зокрема в понеділок на ректораті ми будемо говорити про конкретні заходи, конкретні предмети, які будуть вивчатися в наступному семестрі, і які кроки до цього треба здійснити викладачам.

Найбільш оптимальний варіант – розпочати новий навчальний семестр 16 або 23 лютого (знову ж, таки включаючи можливу енергетичну кризу), проте якщо ситуація буде значно кращою, навчання розпочнеться з 2 лютого.

Згідно положень, які представлені у новоствореному законі, значних змін у навчальному процесі не передбачається: стипендії залишатимуться сталими, навчання по суботах скасовується, також студенти матимуть змогу самостійно обирати предмети для вивчення, проте в будь-якому випадку якість освіти знижуватися не повинна.

– Наш університет дає студентам безліч можливостей навчатися за кордоном. На даний момент у нас є ряд проектів, які реалізуються, і в них беруть досить активну участь ті студенти, які цього хочуть – стверджує проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Богдан Богданович Буяк. – Є у нас студенти, які навчаються по обміну в Австрії, ми вже другий рік поспіль співпрацюємо із вищою лінгвістичною школою у Ченстохова (Польща) за програмою подвійного диплому.

Коментарі вимкнені.