Тернополянам все про відпочинок – куди та за скільки
В очікуванні ЦЬОГО, ми перебуваємо майже цілий рік. Ми мріємо про ЦЕ день і ніч, особливо у важкі трудові будні. Без ЦЬОГО неможливо жити, бо ж так хочеться розслабитись… Це банальна щорічна відпустка, або ж для когось канікули, які обов’язково треба проводити зі смаком та драйвом. Отож, як весело та дешево відпочити скажімо на морі ? Спробуємо розібратися в цьому разом.
Боятися вовка – в ліс не ходити
А точніше в морі не поплавати… Не бійтеся їхати на відпочинок «дикунами», без заздалегідь оформлених турів через туристичні агенції, бо ціна відпочинку залежить від вашої самостійності… Ви знаєте, який неймовірний відсоток своїх тяжко зароблених грошей ви віддаєте доброзичливим тіточкам з солоденьким голосочком та пузатим дядечкам, що люб*язно допомагають вам спланувати та оформити туристичну путівку? За подібний сервіс ви переплачуєте в середньому близько 30% від загальної вартості послуг. До того ж, якщо ви самостійно продумаєте собі маршрут , забронюєте квитки на транспорт і місце проживання, то зможете розглянути безліч варіантів ,і при цьому знайти найвигідніший і найдешевший для вас, а туроператори не будуть особливо задумуватись над тим, на скільки схудне ваш гаманець. Єдиний мінус самостійно спланованих подорожей – ви все вирішуєте самі: самі добираєтеся до місця призначення, самі організовуєте собі транспорт та екскурсії , самі вирішуєте проблеми, які виникають під час проходження кордону, чи в готелі. Отже давайте по-порядку.
ЧАС та МІСЦЕ
Є в нас такий стереотип: найкраще їхати на море в липні-серпні у Крим (рідко хто наважується поїхати дикуном в Болгарію, чи скажімо Туреччину). Так-так, море вже достатньо прогрілося, розпочався так званий «вітамінний сезон», можна повалятись на гарячому пісочку добряче згоріти, щоб потім всі сусіди, однокласники чи друзі повмирали від заздрощів, яка у вас крута засмага. Крим, Херсон, Одеса, чи Маріуполь – ідеальне місце. Не треба морочити собі голову з візами, переживати за транспорт, та це і не так далеко… Стоп-стоп-стоп! От саме тут ви дуже помиляєтесь. Так липень-серпень найгарячіші місяці року, однак чи ви подумали про переповнені, брудні та ще й до того платні пляжі, а в таких курортних містах, як Ялта, Алушта, Євпаторія та улюблена Затока – вони недешеві? Ви подумали про те, що вода давно не кришталево-чиста , що вам навіть ніде буде розвернутися у великій калабані, не те щоб поплавати? Фрукти-овочі не такі вже і доступні простому-смертному студенту, готелі дорогі, а ціна майже завжди не відповідає якості. Та й добратись туди практично нічим: квитків на потяг немає, автобуси переповнені, хіба, що літаком чи автомобілем … Хочете псувати собі відпочинок хамовитими водіями чи непривітними офіціантами в ресторанах та вічно-незадоволеними адміністраторами в готелях? В нашій країні дуже своєрідний «сервіс» і всюди діє правило «клієнт завжди лох» ой вибачте , «клієнт завжди правий».
Як бути? Пропонуємо простий вихід – змініть час та місце літньої відпустки. Скажімо, ви можете поїхати на море в травні чи у вересні – жовтні, або навіть у лютому, і ми вам гарантуємо чудову засмагу і тепле море! Наприклад , можна відвідати Кіпр чи Крит, Майорку або Канари, Туреччину, Гоа, Шріланку, Єгипет… повітре – ви витратите стільки ж, скільки під час літньої відпустки в Криму, не будете псувати собі нерви з невмілим безпардонним персоналом, і ласуватимете дешевою та смачнючою їжею. Але це буде лише за умови самостійно спланованого відпочинку.
Віза, дорога, житло.
На щастя, ми живемо не в СРСР, і отримати візу в нас вже не так складно, як раніше. Все, що для цього потрібно – закордонний паспорт і незаплямована візова біографія. Тобто відсутність депортацій та інших порушень проходження візового кордону. Крім того, у три десятка країн ми вже можемо їхати без візи, і ще у двадцять країн процедура отримання візи спрощена. Отже, для отримання туристичної візи потрібно: паспорт, ваучери для поселення в готель, заброньовані квитки на транспорт, довідка про доходи, однак її вимагають не завжди, і 35 євро. Якщо ж ви студент –ВІЗА БЕЗКОШТОВНА!!! Просто з переліком документів подаєте копію студентського квитка, або довідки про навчання.
Зазвичай на візу треба чекати від 6 робочих днів до 2-х тижнів. Звичайно, ви можете робити візу через посередників- туроператорів , турагентів чи через інші «конторки», але їх послуги платні – від 200 гривень і вище, плюс вартість візи. Але навіщо платити більше?
Житло, тобто номери та апартаменти в готелях можна забронювати за допомогою інтернету. Але використовуйте лише перевірені сайти. Не бійтесь – ніхто вас не «кине». Просто вибираєте готель, бронюєте і оплачуєте в банку. Те ж і з квитками на транспорт, особливо на авіа-транспорт. Ви можете скористуватися, до прикладу, послугами дешевих авіаліній. Дешевші вони не через те, що літаки старі чи небезпечні, не хвилюйтесь. Економлять такі авіа-лінії за рахунок їжі, та ліміту багажу. Наприклад , ви можете взяти з собою на борт лише 10 кілограм багажу безкоштовно. Крім того, вартість квитка залежить ще й від періоду замовлення: якщо ви замовляєте квиток, припустимо, за 3-4 місяці до подорожі , то є вірогідність того, що переліт обійдеться дешевше ніж переїзд на автобусі. Таке правило діє і з бронюванням готелю: раніше замовляєте – дешевше платите.
Не все те золото, що блистить і горить
Ще один спосіб зорганізувати собі дешевший відпочинок – купити «горящу»(палаючу?) путівку, тільки важливо при цьому не обпектись. Туристичні агенції часто вводять людей в оману за допомогою таких супер-пропозицій, а довірливі туристи «ведуться» на все, що їм скажуть, не знаючи навіть, що ж воно таке, ті «горящі» тури і чому вони раптово запалали і здешевіли. «Горящі» путівки – це путівки які вимагають негайної реалізації. Не набрали потрібної кількості туристів, вільні місця у транспорті тощо. Для того аби зрозуміти механізм роботи «палаючої» путівки, треба розібратися в роботі туркомпаній:
- Турагенції і туроператори – не одне й теж. Туроператори – компанії, що виробляють туристичний продукт і реалізують його. Турагенції – посередники між туроператорами та клієнтами, тобто вони купують готовий продукт в туроператорів і перепродують його. Здогадуєтесь у кого дешевше купувати тури?
- «Палаючі тури» – це переважно екскурсійні тури. Дуже рідко це відпочинкові тури. І саме туристичні агенції, продають ці «палаючі» путівки. Не розрахували можливостей продажі, замовили забагато путівок у туроператорів, а клієнтів не набрали. От саме для того, аби не працювати «в мінус» турагенції продають тури за собівартість.
Але пам’ятайте, що такі путівки не горять вічним вогнем, а лише кілька за кілька днів до виїзду або й навіть годин, в іншому випадку – така пропозиція є просто рекламним ходом. Тож якщо ви легкі на підйом і хочете зекономити, то цей варіант саме для вас, однак у вас вже має бути діюча віза, інакше ви витрати чимало коштів для термінової візи.
З власного досвіду…
Коли на дворі ще падав сніг і тріщали безжальні лютневі морози, ми уже думали про те, де б нам похлюпатися у морі та по засмагати після довгої зими. До канікул вже було далеко, а сил терпіти сірі будні геть не зосталось. Спочатку ми запалились ідеєю полетіти до таких улюблених країн наших співвітчизників, як Єгипет, або ж Турція, та банальність такої ідеї і не така уже й невинність цін відлякали нас. Захотілось чогось екзотичнішого і так, щоб не дуже дорого було. Таким чарівним місцем на карті світу виявився острів у Середземному морі – Кіпр. Забронювали квитки на сайті дешевих польських авіаліній, подбали про резервацію апартаментів на чотирьох осіб теж через інтернет і чекали омріяної дати. А потім була маршрутка зі Львова до пішохідного переходу у Шегинях, перехід через кордон, десятихвилинна подорож автобусом до Перемишля в Польщі, п*ять годин у поїзді до Кракова, очікування в аеропорту, переліт і … вуаля! Ми у Пафосі, чарівному місті, що розкинулось на березі Кіпру. 10 казкових днів пролетіли як один і все що залишилось для нас – це чудові спогади і непогана засмага.
Ось кілька практичних порад які зроблять ваш відпочинок неповторним та незабутнім:
- Сам собі не пан – відпочивайте великими компаніями, замовляючи не готельні номери, а апартаменти. Обіцяємо добру економію.
- Не бійтесь авантюри: повірте – добиратися до Кракова, а звідти летіти на Кіпр, чи в будь яку іншу точку на планеті вдвічі дешевше, ніж з нашої неньки –України.
- Бути студентом – вигідно: зробіть собі міжнародний студентський – знижки так і посиплються вам на голову! Головне не ховайте його далеко в гаманець.
- Не порівнюйте ціни на громадський транспорт! Маршрутні автобуси, метро, трамваї дорожчі за кордоном ніж у нас. А що? Громадський транспорт розрахований не на туристів, а на населення, тому і відповідає середній заробітній платі.
- Це ж і стосується цін на продукти. Дещо може бути дешевше, дещо дорожче. Так наприклад хліб буде коштувати 3 євро, а кілограм лимонів 30 центів. Ну хіба ви плануєте схуднути і весь час на відпочинку харчуватися фруктами і овочами.
- Чарівне Duty Free. При перетині кордону обов’язково відвідайте, ці магазинчики і купіть собі щось там, замість того, аби спускати гроші на неякісні китайські сувеніри.
- Не бійтесь! Всюди є люди, майже всі говорять на англійській, німецькій, російській мові. В разі форс-мажорних обставин зверніться і вам допоможуть.
СКАЗ бажає вам гарного відпочинку гарного відпочинку!!!
Країни куди українці можуть їздити без віз, потрібен лише закордонний паспорт:
Азербайджан, до 90 днів
Антигуа і Барбуда, до 1 місяця
Барбадос, до 28 днів
Білорусь, до 90 днів
Ботсвана, до 90 днів при наявності квитка
Вірменія, до 90 днів
Гаїті, до 90 днів
Гватемала
Гондурас
Грузія, до 90 днів
Домініка, до 21 дня
Еквадор, до 90 днів
Казахстан, до 90 днів
Киргизія, до 90 днів
Кука острови, до 31 дня
Малайзія, до 30 днів
Мальдіви, до 30 днів
Мікронезія, до 30 днів
Молдова, до 90 днів
Монголія, до 90 днів
Намібія, до 3 місяців, зворотний квиток
Нікарагуа
Ніуе, до 30 днів
Перу, до 90 днів
Росія, до 90 днів
Сальвадор
Самоа, до 60 днів
Сейшели, до 1 місяця
Ст. Вінесент і Гренадини, до 14 днів
Ст. Люсія, до 28 днів
Таджикистан, до 90 днів
Туреччина
Узбекистан, до 90 днів
Шрі-Ланка, до 1 місяця
Країни де українці отримують візу по приїзді(в аеропорті):
Бангладеш. По прибуттю, до 90 днів.
Бахрейн. По прибуттю, до 14 днів, 13,5 USD.
Буркіна-Фасо. По прибуттю, до 90 днів, 10000 XOF.
Бурунді. По прибуттю, до 90 днів.
Гренада. По прибуттю, visitor’s permit, до 4 місяців.
Домініканська республіка. По прибуттю треба придбати туристичну карту, 10USD, до 15 днів.
Еретрія. По прибуттю, до 30 днів, можливо продовження ще на 2 місяці,
Ефіопія. Віза на термін до 3 місяців – по прибуттю (тільки в аеропорту Аддіс-Абеба)
Єгипет. По прибуттю, до 30 днів.
Ємен. Віза по прибуттю, 60 USD.
Замбія. По прибуттю, до 30 днів.
Йорданія. 10 JD, до 30 днів одноразово; 20JD мультівіза на півроку.
Кабо-Верде. Віза до 30 днів – по прибуттю, 15-25 USD (за 2-3 дні треба послати ксерокопію паспорта у МВС Кабо-Верде).
Камбоджа. По прибуттю, 25 USD.
Камерун. Віза на в’їзді при пред’явленні дозволу від Генерального уповноваженого у справах імміграції.
Кенія. По прибуттю, до 3 місяців, 50 USD.
Коморські острови. По прибуттю, до 2 місяців.
Куба. З метою оздоровлення – віза не потрібна на строк до 30 днів.
Кувейт. Віза в аеропорту на строк до 1 місяця (запрошуються сторона повинна заздалегідь подати всі документи).
Лаос. По прибуттю, до 15 днів, в аеропортах В’єнтьян, Пакс і Луангпрабанга. 30USD.
Ліван. По прибуттю, до 90 днів, мультивіза. З ізраїльським штампом у паспорті не пустять.
Мавританія. По прибуттю в аеропорт at Sir Seewoosagur Ramgoolam, до 14 днів.
Мадагаскар. По прибуттю, до 90 днів, 140000MGF
Макао. По прибуттю, до 30 днів, 100 MOP
Маршалові острови. По прибуттю, до 30 днів. В’їзд в країну заборонений власникам візи Макао.
Мозамбік. По прибуттю в аеропорт, до 30 днів, 25USD
Непал. По прибуттю, до 60 днів, 30USD, мультівіза до 150 днів, 80USD
Оман. По прибуттю, до 1 місяця / року – (жінкам – тільки в супроводі чоловіка).
Палау. По прибуттю, до 30 днів, можливо продовження.
Сербія і Чорногорія. По прибуттю, Tourist Pass, до 30 днів.
Сирія. По прибуттю, до 14 днів. З ізраїльським штампом у паспорті не пустять.
Сієрра Леоне. По прибуттю, бізнес візит.
Таїланд. Віза на строк до 15 днів, продовження до 10 днів – по прибуттю.
Танзанія. Віза по прибуттю, 20USD.
Тимор. По прибуттю, Entry Permit до 30 днів, 25USD.
Тога. По прибуттю, до 7 днів.
Тонга. Віза по прибуттю, до 30 днів.
Туніс. Тур через туристичне агенство – віза не потрібна.
Туркменістан. По прибуттю, до 10 днів.
Уганда. По прибуттю, до 30 днів.
Фуджі. По прибуттю, visitor’s permit, до 4 місяців.
Ямайка. По прибуттю, до 30 днів, 20 USD .
Текст: Анна-Лілія Кокора, Юлія Казмірчук
Коментарі вимкнені.