Тернополяни долучились до найбільш масштабної та однієї з найефективніших правозахисних акцій у світі (фото)
Тернопіль приєднався до всесвітнього Марафону написання листів – найбільш масштабної та однієї з найефективніших правозахисних акцій у світі. Всього у місті діяло 2 точки написання листів. Бар Коза – 4 дні з 7 по 10 грудня та Книгарня «Є» 8 і 9 грудня. Загалом Тернополяни написали близько 500 листів.
Марафон написання листів – це щорічний захід Amnesty International, який зазвичай відбувається до Дня прав людини (10 грудня). В рамках цього заходу люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними.
Ідея марафону народилася у Варшаві, у місцевій групі Amnesty International. З часом, марафон став всесвітньою акцією, яка щороку проходить у ряді країн Західної Європи, США і навіть в Новій Зеландії і на Бермудах.
Цьогорічний всесвітній Марафон був 13-тим та вп’яте проходитиме в Україні.
Яків Строган був вже вдруге обраний героєм Марафону написання листів. У серпні 2010 року міліціонери відвезли його у ліс і там катували, а потім вимагали грошей за звільнення у його дружини Анни. Врешті, Якова відпустили, але коли він поскаржився, його знову заарештували та звинуватили у замаху на вбивство.
Героями цьогорічного марафону також стали:
журналіст з Азербайджану Мехман Хусейнов, якого переслідують за висвітлювання у пресі незаконних дій влади Азербайджану під час пісенного конкурсу Євробачення. Мехману загрожує до п’яти років ув’язнення за звинуваченням у «хуліганстві»,
- учасниці російського гурту Pussy Riot, засуджені 17 серпня 2012 до двох років колонії за мирне вираження своїх політичних поглядів,
- Роза Франко з Гватемали, що бореться за справедливість після жорстокого вбивства її доньки,
- Чіоу Хо-Шан з Тайваню, засуджений до смертної кари за свідченнями, отриманими шляхом катувань.
35 міст України приєдналися до акції, організувавши понад 48 місць написання листів.
Минулого року в Україні було зібрано майже 5 500 листів, написаних від руки, а загалом у світі – 1,376,492.
Про ефективність Марафону свідчать результати 2011 року. Із 10 справ, на захист яких писали люди у всьому світі, вдалося змінити ситуацію у 5-х випадках. Так, наприклад, в’язня сумління Джабара Савалана було виправдано і звільнено вже через кілька днів після того, як написані в рамках Марафону 2011 року листи надійшли в Азербайджан. Молодого активіста було заарештовано після того, як він розмістив на соціальній мережі Facebook заклик до протестів проти уряду.
У Тернополі співорганізатором акції виступила Тернопільська Правозахисна Група.
Координатор Марафону в Тернополі – Володимир Шевченко, +38 (096) 700 39 55.
Коментарі вимкнені.