Тих, чиєю кров’ю написані правила дорожнього руху, вшанували на Театральному майдані

Затяжним сигналом і хвилинним мовчанням на головному майдані Тернополя вшанували тих, хто загинув у дорожньо-транспортних пригодах. У пам’ять жертв аварій на сходах драмтеатру запалили свічки. Такою акцією тернополяни відзначили Всесвітній день згадки про загиблих у ДТП, який припадає на третю неділю листопада.

Андрій Цимбал, заступник голови громадської організації «Racing Team Ternopil»: «В першу чергу, це для людей-автомобілістів, щоб вони дотримувались, все таки, правил дорожнього руху, не перевищували швидкість, і в принципі, поводили себе краще на дорогах».

А от самі водії вважають, що уважними мають бути не лише вони, а й пішоходи. Тільки так вдасться запобігти нещастю на дорогах.

Віталій Туревич, водій: «Потрібно робити лояльний підхід до кожної ситуації, бути уважним і зберігати правила дорожнього руху. Про безпеку потрібно дбати всім. Я думаю, що, в першу чергу, пішоходам. Тому що вони дуже часто самі вискакують і не дбають про свою особисту безпеку».

Христина Лупак, водій: «В першу чергу, можу сказати, щоб культура і повага була на дорогах. Тому що навіть зараз, ми їхали колоною, дуже багато водіїв, не поважаючи колону, вклинювалися, зупинялися і нам заважали їхати. А пішоходам скажу, не вилітати на дороги. Тому що є випадки, навіть на пішохідних переходах, не завжди є можливість зупинитися різко».

Віталій Олендер, водій: «Щоб тих ДТП було менше, треба, щоб водії і пішоходи один одного поважали, тобто була якась трохи більша повага між ними. Щоб якось поступалися один одному на дорозі. І наприклад, для водіїв, що хочу сказати, – що за руль п’яними не сідати, і не чудити всякого на дорогах».

Статистика, яку наводять у державтоінспекції вражає. Кількість українців, загиблих на проїжджій частині, в рази більша від тих, які гинуть на війні.

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області: «Якщо ми порівняємо, що під час воєнного конфлікту в Афганістані протягом 10 років загинуло 15 тисяч людей, то Україна по даних показниках зараз явно перевищує – в нас кожного року на дорогах гине біля 5 тис. людей. Іншими словами можна сказати, що на дорогах йде неоголошена війна, під час якої гинуть люди, отримують травми. І в цей день ми все ж таки хочемо звернутися до громадськості, до кожної людини, що дорога не прощає недбалого ставлення до її писаних законів. І ці правила дорожнього руху, які є, вони написані кров’ю людей, кров’ю тих, хто загинув під час дорожньо-транспортних пригод».

Лише на Тернопільщині з початку цього року на дорогах загинуло 78 людей, і майже триста – травмувалося. Тоді як в Україні за цей час зафіксували понад 4 тисячі смертей і 31 тисячу поранень внаслідок ДТП.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.