У Гаях Шевченківських громада пішла проти сільського голови
33 сім’ї, що живуть на вулиці Лесі Українки у Гаях Шевченківських, от уже понад 25 років користуються городами. Утім процес приватизації землі «загальмував», щойно у село прийшла нова влада.
Так, депутати ще попередніх сликань надали їм землю у постійне користування для ведення особистого селянського господарства. А в грудні 2014 року сільська рада надала їм дозвіл на виготовлення проектної документації для приватизації городі. Сьогодні мешканці села вже всі документи мають на руках, кожен заплатив за проект по 3 тисячі гривень. Проте нове скликання депутатів разом з сільським головою рішення на затвердження землеустрою не дають.
Сільсьрада задумала відібрати у людей по три метри городу. І в майбутньому на цій землі облаштувати тротуар.
На зустріч з активістами та журналістами «Народного контролю» зійшлося півсотні жителів Гаїв Шевченківських. У всіх — одна біда, півроку не можуть приватизувати свої городи.
«В грудні 2014 року ми всі писали заяви у сільській раді на приватизацію городів. Кожен заплатив чималі кошти за проекти і вже нам видали витяги з кадастрової карти. Останній крок — це формальне затвердження на сесії сільської ради, проте депутати нам відмовляють», — бідкається пані Олександра.
Її сусідка Галина розповідає, що сільський голова особисто говорив з людьми і пропонував по-доброму віддати по 3 метри з кожного городу. Проте мешканці відмовилися.
Неподалік від їхніх наділів – обласна траса. І сільська рада раптом вирішила облаштувати там тротуар. Та людям така ідея видалася безглуздою. Кажуть — паралельно йде вулиця. Облаштувати там пішохідну доріжку було б доречніше і безпечніше.
«Ми пропонували облаштувати тротуар на вулиці Лесі Українки, яка йде паралельно до обласної траси. Відстань між двома дорогами – 30 метрів. По обочині обласної траси ніхто не ходить, усі йдуть нашою дорогою, бо тут безпечніше, авто не так ганяють. Ми пропонували докластися до облаштування. Казали, що готові 75 % фінансування взяти на себе. проте ні сільський голова, ні депутати нас чути на хочуть», – розповідає пані Галина.
Люди підозрюють, що землю хочуть відібрати, адже місцина біля дороги – економічно вигідна.
«Сільський голова спочатку казав, що будуть на цій землі ставити бігборди. А пізніше заявив, що, можливо, вони віддадуть під оренду, або ж виставлять на аукціон. Там є 15 метрів від дороги, а ще три метри заберуть від нас, то можна поставити кіоски і торгувати, за то ми городів не будемо мати взагалі», — бідкається пані Галина.
«Народний контроль» поцікавився у сільського голови, коли ж планують облаштувати доріжку на городах.
«Усе залежить від фінансово-економічної спроможності сільської ради. На даний момент ми не можемо її облаштувати, але передбачити таке, щоб в майбутньому це зробити, щоб мати підставу, щоб мати землю», — говорить сільський голова с. Гаї Шевченківські Богдан Брич.
А от поставити бігборди готові – щойно отримають землю.
«Щодо бігбордів, то якщо б була така можливість, то звичайно сільська рада просто зобов’язана поповнювати бюджет», — додає війт села.
Активісти та журналісти «Народного контролю» були присутні на обидвох сесіях сільради. Попри наведені аргументи, депутати так і не надали дозволу селянам на приватизацію.
Більше того, сесія відбулася з порушенням регламенту. Депутати проголосували за рішення, яке не виносилося на розгляд. Активісти також виявили правопорушення з боку землевпорядника.
«В офіційні відповіді людям написано, що рілля не надана у власність, чи користування. Тоді на підставі чого, землевпорядник нараховував понад 11 років цим людям земельний податок. У всіх користувачів є квитанції, що вони справно сплачували цей податок», — розповідає активіст «Народного контролю» Петро Жук.
На сесію «Народний контроль» викликав правоохоронців, аби ті зафіксували факти порушень.
«На даний час проводяться необхідні слідчі дії, вилучається документація. Отримується в суді тимчасовий доступ до документації, яка слугувала винесення рішення цієї сесії. Ми до 2 тижнів будемо готові проінформувати про результати», — говорить начальник слідчого управління ГУ Нацполіції в Тернопільській області Казимир Попіль.
Проте сільський голова вперто стоїть на своєму, заявив, що скличе збори села і таким чином відмінить дозвіл попередньої сільради на складання проектів землеустрою. Активіст «народного контролю» Петро Жук зазначає, що це буде не законне рішення. «Проекти виготовленні, затвердженні. Тому зараз вносити зімни, чи відмінити взагалі рішення, яке передбачало надання дозволу на розробку проектів сільська рада не може, це може зробити виключно суд».
Якщо ж жителям села Гаї Шевченківські буде необхідна юридична підтримка у суді, то «Народний контроль» таку надасть безкоштовно.
«Ми будемо відслідковувати хід даної ситуації і надамо повний юридичний супровід, якщо буде необхідно в судовому засіданні», — стверджує юрист «Народного контролю» Анатолій Подковський.
Коментарі вимкнені.