У найближчі дві доби на території Тернопільщини прогнозується збільшення кількості агресії та насильства

Як повідомили «Погляду» у Тернопільському обласному центрі з гідрометеорології  вдень 8 серпня місцями, а 9 серпня по всій території області очікується сильна спека 35 – 37° тепла.

Виявляється словосполучення «сильна спека» означає небезпечне метеорологічне явище, яке характеризується перевищенням середньої добової температури навколишнього середовища на 10 градусів протягом декількох днів. Небезпека цього природного лиха полягає в тепловому перегріві людей.

Тепловий перегрів людини полягає в загрозі підвищення температури тіла вище 37,1С, або порушенні теплового обміну – наближенні температури тіла до 38,8С. Порушення теплового обміну настає при тривалому і сильному перегріванні, здатному призвести до теплового удару або порушення серцевої діяльності.

Симптомами перегрівання є почервоніння шкіри, сухість слизових оболонок, сильна спрага, можлива носова кровотеча, запаморочення, втрата свідомості, зупинка серця та дихання.

Як вберегтися від теплового удару?

Уникайте впливу високої температури. Носіть світлий легкий одяг, з натуральних тканин, одягайте головний убір. Пересувайтесь не поспішаючи, намагайтесь знаходитись в затінку. Запасіться питною водою. Протягом дня вживайте якомога більше рідини. Пам’ятайте, алкогольні напої призводять до погіршення загального стану організму. Уникайте солоної та гострої їжі. У власному помешканні обладнайте жалюзями та щільними шторами вікна, вмикайте вентилятори та кондиціонери. В спекотний період краще оселіться на дачі. За містом, обладнайте альтанки, навіси.

Перша долікарська допомога:

При тепловому ураженні якомога швидше охолодіть своє тіло, щоб уникнути теплового удару: негайно перейдіть у тінь, на вітер або прийміть душ, повільно випийте багато води.

У випадку носової кровотечі необхідно притиснути крила носа двома пальцями до носової перегородки, при наявності, у носові ходи обережно ввести ватні тампони або вузькі марлеві смужки. Голову закинути назад, тому що кров може потрапити в шлунок. На лоб покласти вологу носову хустинку.

Якщо опинились поряд з людиною, яка втратила свідомість, намагайтесь охолодити її тіло, привести до тями. У разі зупинки серця, починайте реанімаційні заходи (непрямий масаж серця, штучне дихання), викличте швидку медичну допомогу.

 

Сподіваємось усім буде корисною наступна інформація

Як виявилося, спека і задуха викликає збої в роботі людського мозку і може навіть змінити характер людини. Американські вчені провели дослідження, яке показало, що спекотна погода вганяє людей в стан, подібний депресії. Тобто люди позбавляються радостей і відчувають себе пригніченими. У деяких людей навіть можуть розвинутися серйозні психічні розлади. У сильну спеку люди можуть відчувати не лише дискомфорт і депресію, а й почуття тривоги і напругу, починають конфліктувати з оточуючими і навіть можуть покінчити життя самогубством. Експерти стверджують, що спекотна і волога погода супроводжується збільшенням агресії та насильства. Вчені пояснюють таку ситуацію тим, що в спеку люди погано сплять, а наш організм страждає від зневоднення. В результаті людині здається, що вона не може контролювати ситуацію, що ще більше посилює поганий настрій. Автор дослідження Ненсі Молітор рекомендує не приймати в спекотні дні ніяких важливих рішень, адже в роздратованому стані можна наробити багато помилок, про які людина потім буде жалкувати.

Коментарі вимкнені.