У селі біля Тернополя у крижану воду пірнув священик (фото, відео)

Хто, як не священик, покаже приклад, що занурення в особливу йорданську воду потрібне, – так вважає отець Василь Мокрицький, настоятель храму Святого Духа у с. Гаї Гречинські, що поблизу Тернополя. Нині у передобідню пору біля каплички на честь ікони Матері Божої “Живописне джерело” у с. Гаї Гречинські відбулося велике посвячення води. Люди у піднесеному настрої чекали, поки отець Василь дозволить черпати цілющу воду. Із благоговінням несли цю воду в домівки.
Купання на Водохреще церквою не передбачене, але дозволене. Ті, хто купається у крижаній воді, вважають, що таким чином змивають із себе духовний бруд, загартовують тіло і душу. Загартовані сміливці у Гаях Гречинських сьогодні не побоялися пірнути у крижану воду, першим з яких був сам священик о. Василь. Отець каже, хоч погода в Україні на Водохреща зовсім не та, як на справжній річці Йордан, не зафіксовано жодного випадку, коли людина після занурення в освячену крижану воду захворіла б. “Ця вода має такий самий смак, колір, як звичайна питна, але змінює структуру, — сказав о. Василь Мокрицький. — Зі щирою молитвою і сильною вірою цей процес часто супроводжувався дивом. Якось місцева жителька, лікар Руслана Сабала, яка живе навпроти нашої церкви, розповіла, як багато років тому, коли біля джерела не було жодних будов, одного разу побачила силует жінки, що піднімався над джерелом. Ця історія мене дуже підбадьорила у намірі розпочати тут будівництво храму Святого Духа, який освячуватимемо навесні цього року”.
Щодо власного занурення у купальню о. Василь сказав: “Я не можу пропонувати людям пірнати у холодну воду, а сам стояти збоку. Чотири останні роки регулярно пірнаю на Водохреща”.
Залишається загадкою факт, що освячена на Йордан вода не псується, не набирає сторонніх запахів і зберігається тривалий термін. Вважається, що на Водохреща з опівночі до опівночі вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх впродовж року, лікуючи тілесно і духовно.
Ірина Юрко.


Коментарі вимкнені.