У Тернополі демократія чи тотальне правління однієї особи?
«Тернопільміськтеплокомуненерго» не збирається відступати у боротьбі за «чудо-котельні» на торфі та закликають дати відсіч «окремим заангажованим груп громадян». Відповідне звернення, за підписом адміністрації та нібито всього колективу комунального підприємтсва з’явилось в мережі Інтернет. Про це пише сайт 20 хвилин.
Активістів, що виступають проти котелень, комунальне підприємство у своєму листі називає політично-заангажованими. Мовляв, у тепломережах відкриті до дискусії щодо того, як відбувається досягнення стратегічної мети, прислуховуються до думки громадськості, і вносять певні корективи в реалізацію проектів модернізації. Але не можуть допустити до огульних безпідставних звинувачень на свою адресу з боку політично заангажованих активістів, які робляться останніми задля власної політичної реклами та зведення порахунків з політичними опонентами.
– Так, 24 вересня, представники КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» взяли участь у черговій зустрічі з мешканцями Тернополя, яка позиціонувалась як «громадські обговорення», а де-факто перетворилась на огульну критику місцевих політиків, які не подобались аудиторії, – пишуть у своєму листі представники тепломереж. – Організатори зустрічі не змогли забезпечити рівні права на виступ кожного. Доповідачі, які пробували донести до громади позицію нашого підприємства, піддавались дискримінації і образам під схвальні коментарі ведучих. Ми також ставимо під сумнів легітимність ухвалення рішення за результатами зустрічі, адже робота лічильної комісії звелась до профанації.
Що думають про таку реакцію тепломереж на громадські слухання щодо заборони торф’яних котелень, ми поцікавились у тих же ініціаторів слухання.
– Ми, як організаційна комісія, пройшли всі юридичні кроки, прописані в положенні про громадські слухання: проголосували на комісії визначену форму підписних листів, зібрали 314 замість 150 підписів для того, щоб були підстави для проведення слухань, – каже голова ініціативної групи з підготовки та проведення громадських слухань Юлія Мамчак. – Згідно з регламентом дали можливість виступити всім. Але, оскільки вагомі аргументи у «Тернопільміськтеплокомуненерго» закінчуються, бо суди Держекоінспекції вони програли, фільтрів встановлювати не збираються, щоб заспокоїти населення, а згідно положення про громадські слухання рішення громади має бути проголосованим на сесії міської ради, вони вже готують грунт для мерії, щоб знову думка людей не врахувалась. Ще б пак, де люди, а де можливість заробити…
По факту, каже пані Мамчак, усі судові витрати за програні тепломережами суди, штрафи ідуть з кишень платників податків. Гроші за обладнання, яке навіть не переходить на баланс міста, виплачують тепломережі з тих же кишень тернополян.
– І нашу думку, не зважаючи на все це, цинічно висміюють, – додає Юлія Мамчак. – То у нас демократія чи тотальне правління однієї особи?
Як йдеться у листі тепломереж, «Тернопільміськтеплокомуненерго» залишає за собою право в передбаченому законом порядку оскаржити подальші дії організаторів цієї зустрічі і просить громаду Тернополя не піддаватись політичним маніпуляціям. Що мають на увазі під оскарженням і яких саме дій, ми перепитали у прес-службі.
Відповіді на це питання так і не почули. Натомість почули про необхідність існування як мінімум двох видів палива і політичне загравання у ситуації з котельнями.
– Після цих громадських слухань, наскільки я ознайомлений із положенням про громадсьеі слухання, виконком повинен винести рішення – чи взяти до уваги рішення громадських слухань, чи частково, чи не брати взагалі до уваги, – каже менеджер з адміністративної діяльності і зв’язків з громадськістю КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Олександр Лазарчук. – Спершу виконком має сказати слово. Розумієте, оці маніпуляції, які проводяться в ЗМІ, і активістами, які, будемо казати, частково навіть не є нашими активістами, які мають індивідуальне опалення в більшості, іде просто політичне загравання. Вони не думають про тих людей, які через їхні дії можуть з часом не отримати тепла.
Коментарі вимкнені.