У Тернополі покарали митника

Як повідомили в Управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Тернопільської митниці, постановою Тернопільського апеляційного суду задоволено вимоги апеляційної скарги Тернопільської митниці та визнано винним агента з митного оформлення у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України.

Відповідно до матеріалів справи, агент з митного оформлення подав до митного оформлення в режимі імпорт декларацію на товар «плитка з кам’яної кераміки…». Під час проведення митного огляду, згенерованого автоматизованою системою управління ризиками, митники встановили, що відомості про виробника товарів та торгову марку, заявлені у митній декларації, не відповідають фактичним даним.

У зв’язку з виявленими ознаками порушення митних правил, митницею прийнято рішення про порушення справи за статтею 485 Митного кодексу України, а матеріали справи про порушення митних правил надіслано до суду.

Рішення суду першої інстанції про закриття провадження щодо агента з митного оформлення митницею було оскаржено. І, як результат, судом апеляційної інстанції визнано встановленим та доведеним факт протиправних дій агента з митного оформлення, які призвели до не нарахування та відповідно несплати ввізного мита і ПДВ на імпорт.

Тепер фігуранту доведеться сплатити штраф в розмірі 150 відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 155 775 гривень.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *