У Тернополі проведуть екстрім арт-фестиваль

Зробити графіті легалізованим у Тернополі хочуть поціновувачі цього мистецтва та міська влада.

За минулий рік працівники управління муніципальної поліції мерії впіймали 15 правопорушників, котрі своїми малюнками знищили комунального майна на 80 тисяч гривень.

«Проблема графітчиків повинна бути вирішена в Тернополі комплексно – не лише поліція, а й сама молодь повинна долучатися до того, щоб покращувати благоустрій міста, а не нищити комунальне майно. Розмальовування фасадів, тротуарів та інших об’єктів благоустрою у недозволених місцях – це не лише неестетично, а й протизаконно і несе за собою адміністративну відповідальність. Ми повинні ставитися до Тернополя як до власного дому і дбати про нього – до цього повинні долучитися як влада, так і громадськість та ЗМІ», – зауважив начальник управління муніципальної поліції міськради Сергій Волков.

Штраф за «малюнки» без відповідних дозволів сягає від 340 до 1360 гривень. Відповідальність за скоєння правопорушень, пов’язаних з нищенням комунального майна, передбачена і в правилах благоустрою, затверджених за нинішньої каденції.

Для того, щоб дати можливість молодим людям, котрі професійно займаються графіті (мистецтвом стрі-арту) реалізуватися, планують організувати конкурс.

«Ми плануємо провести екстрім арт-фестиваль, на який запросимо графітчиків з різних міст України. Це буде чудова можливість для художників проявити себе і водночас покращити місто. Крім того, бажаючі помалювати зможуть звертатися до нас – в Молодіжний мистецький центр, а ми в свою чергу забезпечимо їм правові можливості для самореалізації», – зазначив керівник Молодіжного мистецького центру Дмитро Андрощук.

Легальне впровадження мистецтва графіті у Тернополі уже дало позитивний результат – усім сподобалися розмальовані трансформаторні будки, які і досі прикрашають місто. На перспективу для графітчиків облаштують стіну біля залізничного вокзалу та шукатимуть інші об’єкти для стрі-арту.

За інф. міської ради

Коментарі вимкнені.