У Тернополі розпочали “полювання” на ректора педагогічного університету Володимира Кравця
Голова ТОГО «Тернопільскі підсумки» Тарас Білан написав відкритий лист на Міністерство освіти та науки України Квіту Сергію Мироновичу про незрозумілу ситуацію в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
В листі йдеться про те, що з моменту завершення революційних подій, на Майдані, працівників даного вищого навчального закладу, вже втретє, затримано на хабарі.
«Трагізму ситуації додає те, що в схемах отримання коштів за здачу іспитів задіяне найближче оточення ректора закладу – Кравця Володимира Петровича. А саме: через секретаря ректора вирішувались питання здавання студентських екзаменаційних сесій. Схема включала в себе групу із 5 чоловік. А відчуття безкарності та вседозволеності давало право секретарю- стеногрофісту вузу повідомляти студентам, що без її сприяння їм не вдасться скласти заліки, іспити та захистити курсові роботи», – робить акцент Тарас Білан.
За його словами, перед тим затримали завідувача однієї з кафедр Тернопільського національного педагогічного університету. Хабар на суму в 350 доларів.
«Метою боротьби громадян всієї держави, на Майдані, було і є – чесне європейське суспільство, прозорі умови для всіх.
З розумінням можна поставитись до факту коли затримали на хабарі раз. Вуз великий. Всіх не проконтролюєш. Однак :
1. Якщо це вже втретє. І всі бачать, що жодних реальних кроків по протидії хабарництву не проводиться.
2. Задіяні люди з найближчого оточення керівника закладу.
3. Відкрито говориться проте, що без сприяння ти екзамени не здасиш.
4. В народі говорять: «короля робить його оточення»…
Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне порекомендувати ректору Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка – Кравцю Володимиру Петровичу написати заяву за власним бажанням. Це є практикою в цивілізованих країнах Європи.
Окремо звертаємось до Міністерства освіти та науки України з проханням : враховуючи незаперечні факти по трьох хабарях підряд, просимо Вас розглянути питання про направлення до Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка спеціальної комісії. Результати роботи останньої висвітлити в ЗМІ», – йдеться у зверненні до Сергія Квіта.
Фраза “враховуючи незаперечні факти по трьох хабарях підряд” носить поки що дискусійний характер, оскільки ще не завершене слідство, не має судового рішення… Більша частина підозрюваних(ті, яким висунуто офіційну підозру) вже не є працівниками ТНПУ… Люди, які потрапили під службову підозру – отримали догани. Якби ректор покривав ці випадки, то не було б такого резонансу, не було б цих викритів… І як розцінювати місію ректорів інших ВНЗ, де такі ж ганебні явища безперечно існують? Чи в силу прицільної уваги правоохоронних органів до вище згаданого закладу їм бракує потуг наділити всіх увагою, чи їх керівники так “вміло керують”???? Варто задуматися, що цей розголос і заява Білана комусь вигідний напередодні вступної кампанії… після заяви міністра Квіта про необхідність скорочення ВНЗ….????? Ще не відомо, хто виграє в цій ситуації…Університет, який розпочав(нехай з допомогою правоохоронців, а це прямі їх обовязки)боротьбу з цими ганебними явищами, чи Університет, який хоче прикрити ці явища за рахунок переключення уваги на інших….???? Педуніверситет ніколи не мав “дурної” слави(значна заслуга в цьому і Кравця, який очолює цей колектив вже 25 років) і доказом цьому є сотні-тисячі успішних випускників, які чомусь зайняли вичікувальну позицію…..коли ганьблять їх альма-матір…
Пане Андрію, а ви не гадайте, просто запитайте у студентів державної форми навчання скільки коштує здати екзамен у окремих викладачів на 4-5 аби була степендія. Правда є і подонки що і за трійку беруть чималі гроші. І їх там стільки що вистачить і для СБУ і для прокуратури і для поліції що робити.
Проведіть анонімне опитування викладачів чи змушують їх ректор, декани ставити державникам трійки аби економити кошти. Правда це називають “обєктивне” оцінювання. Що роблять із викладачами котрі ставлять більш ніж 40% державників 4-5? Як їх ганблять на кожній нараді та погрожують звільненням… А щодо “очікувальної позиції” нічого подібного я сам згадую як страшний сон кожну сесію.
А ви, вельмишановний пане, запитайте тих самих студентів державної і не тільки форми навчання, чи взагалі хочуть вони вчитися і за чим прийшли в універ. То така справа: пропозиція породжує попит, а не навпаки. Легше дати гроші і спати спокійно, аніж не спати спокійно, а вчитися. Ось так тепер “гадають”студенти. Об’єктивне в університеті оцінювання – це 30-40% на перздачу, а решта всім “задов.”, як трапиться світлий розум – велике щастя. Тепер батьки гроші мають і сунуть в університети своїх не вельми розумних дітей, та ще й хочуть зі стипендією їх вивчити. Ось так помалу наші вузи перетворюють на бурси ті, для кого робітнича професія – це наддосягнення.
А якщо із Києва доводять визначені ліміти по стипендіальному забезпеченню на рівні 60-70% від державної форми…що в цій ситуації робити керівництву закладів???? А є ще соціальна категорія студентів… які при будь-якій успішності матимуть стипендію. І не вірю, що студенти, які потрапили на державну форму за “третьою хвилею” набору(мали низькі бали на ЗНО) мають такі “відмінні” знання під час навчання в університеті….)))) Потрібно змінювати систему стипендіального забезпечення…. та й систему вищої освіти загалом….!!!!
Треба подивитися, хто приходить навчатися до провінційних внз. Такі університети, як ТНПУ, набирають абітурієнтів, які здебільшого ледь подолали нижню межу прохідних балів. Це означає, що вони мало що знають, просто спрацювала теорія ймовірності. І ось цей контингент – більшість студентства педуніверситету. То хіба ставити їм задовільно -це не ОБ’ЄКТИВНО? Проблема глобальна: треба перестати ходити з грішми вирішувати будь-які проблеми. До доктора – без грошей, до вчителя- без грошей, до вихователя в дитсадку, за довідко в будь-яку установу, працівникові ДАЇ, держслужбовцю, за працевлаштування- те саме. А для цього в головах своїх треба змінити ставлення до життя. І кожен батько-мати мають сказати своїй дитині, відправляючи на навчання: “Вчися дитино, а не хочеш вчитися-йди працювати”. А не: “На тобі ….грн., ПОРІШАЄШ сесію”.
P.S. А пан Тарас Білян займається дешевим піаром перед виборами. Фе
І за що ви так молодь ненавидите? Напевне своїх дітей не маєте, або ж самі в цій системі працюєте, от і відводите стрілку від теми. Мова в листі йде про систему хабарництва, яку створив КаГеБіст Кравець.
прошу пана то щось нове. А хіба Кравець КГбіст? Те що він з комсомольців – істина правда, але те друге – то певне наклеп. Але до честі пана Кравця треба сказати, що він з тих кращих комсомольців. Для того треба просто зайти у стіни педуніверситету і побпчити на власні очі, як гарно і затишно там все облаштовано. А в нашому Тернополі, на жаль, до влади пнуться і таки добиваються гірші з комсомольців: червоні труси сховали, вишиванки повбирали і бють себе в груди, які то вони патріоти. От хоч би як той самий пан Трарас, який листа до Квіта написав. Квітові ще руки не дійшли до міністерський дерибанів. Чекайте, най розбереться з відкатами за підручники, в яких купа помилок, з ліцензіями і званнями липовими… Та попри все Кравець не пастор. Кожен з тих, що брав хабар,напевне ходить до храму, от най перед Богом і законом відповість.
Та то такий КаГеБіст, що аж смердить!!! Прикривають його всі і вся! Як ще вам всім язики не постиралися – лижете зад, чуть повністю туди не лізете! Викладачам дають “рознарядку” скільки “5”, “4”, а решті – трійки. А самі премії беруть за “економію держфінансів”. Такий “затишок” облаштовують студенти добровільно-примусово. Зайдіть на будь яку кафедру – все, що бачите з техніки є купленим за студентські гроші!!!
Але ви далі лижіть Кравцю дупу! Жополизи!!!
п.Світлана, не “фе”, а кльовий піар. Якщо кожен кандидат побудую свій піар на тому, що позбавить суспільство від хоча б одного корупціонера, то й класно. Це краще, ніж обіцяти “покращення уже сьогодні”і не каже що це стосується лише його особистого покращення, обкрадає державу і тікає. А народ тупить і продовжує покривати таких держиморд що на вас наживаються.
Позбавить від корупції хто? Хто сам натовк грошей на держслужбі? Чи громадськість знає, як у якості секретаря міськради пан Білан дерибанив клапті ще нерозкраденої землі Тернополя? Ото такі засранці під соусом люстрації починають наводити лад не там, де самі напаскудили, а лізуть у чужу хату. А може панові Тарасу, якому так крепко “болить” несправедливість у педагогічному, зайнятися моніторингом справ у міськраді? От якщо таких “люстраторів-піарщиків” і псевдопатріотів якась холєра забере, то у нашому славному місті буде все гаразд.
іднесення народних мас, яке виникло під час Революції Гідності, починає помаленьку вивітрюватися.
Люди не бачать жодних реальних змін, а чимало громадських ініціатив, породжених революцією, наразі є бездієвими або загалом згасли.
Одна з них стосувалася викорінення хабарництва у вузах. З цим злом намагалися боротися місцеві молодіжні лідери, однак свій задум закинули на півдорозі. Було лише проведено анкетування, яке довело, що у тернопільських вузах таки присутня корупція, а 40% опитаних анонімно зізналися, що вирішували питання вступу або здачі сесій завдяки хабарам. Згодом планували провести ще одне анкетування, аби встановити тих викладачів, які найчастіше вимагають чи беруть хабар.
«Прізвища викладачів, які будуть найчастіше згадувані в анкетах, будуть оприлюднені. Ми також вимагатимемо звільнення таких викладачів. Ми клеїтимемо наклейки на їхніх будинках, фотографуватимемо їхні автівки, будинки, з’ясовуватимемо звідки в них це майно. Якщо доведеться, будемо пікетувати», – говорив у лютому один з ініціаторів молодіжної ініціативи Любомир Шимків.
Однак далі гострих заяв справа не пішла.
Наміри молоді позбавити права приймати екзамени тих викладачів, які найчастіше беруть хабарі, так і не втілені.
Відтак можуть закрастися думки, чи не був весь цей протикорупційний шум створений лише для того, щоб частина молодих людей задовольнила свої вузькі інтереси?
Обіцяли молоді люди тиснути і на ректора медуніверситету Леоніда Ковальчука – мовляв, в його вузі чинили чи не найбільший опір студентам, які хотіли брати активну участь під час Євромайдану.
Втім, про ректора-пристосуванця, складається враження, вже забули що молодіжні лідери, що нові очільники, які під час численних мітингів били себе в груди на сходах драмтеатру і погрожували прислужникам режиму люстрацією.
Тепер Ковальчуку залишається зробити почесними професором вузу голову ОДА Олега Сиротюка чи новообраного президента Петра Порошенка й далі спокійно правити у медуніверситеті. Бо як показує практика, присвоєння звань «почесної професури» попередникам з будь-яких, навіть протилежних політичних таборів, давали свої результати. Ні екс-голова облради «свободівець» Олексій Кайда, ні екс-голова ОДА «регіонал» Валентин Хоптян не відцуралися від даної фікції, навпаки охоче позували у мантіях фотографам, наче мова йшла не про маскарад, організований хитрим ректором, а справжнє визнання їх у царині науки.
Очевидно, через такі маскаради у вузах і не викорінена корупція. Адже боротьба з нею теж відверто маскарадна. Правоохоронці здебільшого затримують на хабарах викладачів нижчої ланки із смішними сумами.
До речі, багато викладачів сидять в тюрмі за отриманий хабар? Хтось чув про ряди хабарників-освітян, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі?
А щоб зробити боротьбу з хабарництвом небутафорною, потрібно братися не лише за викладачів вузів, які вимагають, чи студентів, які дають хабар, а й за контролюючі органи, які б мали боротися з цим ганебним явищем. Іншим словом, доки не буде повністю змінено прогнилу правоохоронну та судову систему, доки працівник будь-якого статусу будь-якого навчального закладу не боятиметься суворої відповідальності, доти навряд чи можна розраховувати на позитивні зміни. Хоча, звісно, першоджерелом у вирішенні даної проблеми мали б бути моральні чесноти усіх учасників навчального процесу.
Тим часом один з тернопільських екс-чиновників, який нині позиціонує себе як громадський діяч і активно піариться на різних проблемах (при цьому жодну з них по суті не вирішивши), уже звернувся до міністра освіти з пропозицією запропонувати ректору педуніверситету написати заяву на звільнення, оскільки викладачів цього вузу неодноразово затримували з хабарем.
Виходячи з цієї логіки, заяву на звільнення мав би написати і міністр освіти, якщо у вузах України продовжуватимуть виявляти хабарників.
І власне дивує увага громадського діяча виключно до окремо взятого ректора. В інших тернопільських вузах уже подолано корупцію? Чи головне не вирішення проблеми, а самопіар? І чим така бутафорна боротьба відрізняється від такої ж бутафорної начебто завзятої діяльності новопризначених чиновників у всіх гілках влади і контролюючих органах?
http://tspu.univerlife.com/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%86-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87/p28067/ А тут ще одна правда….)))
Говорити про те. що ректор Кравець В.П. не реагує на прояви хабарництва в університеті, абсолютно безпідставно. Ще не завершилося розслідування. Буде завершення, думаю, обов’язково буде реакція.
А стосовно корупції у педуніверситеті, то не слід вважати цей заклад найбільш корупційним вузом. Будьте об’єктивним, п. Тарасе. Прояви корупції є у багатьох, а, можливо, і у всіх вузах. І ще, у всіх установах є різні викладачі. Не треба вважати усіх однаковими. Не можна за вчинками окремих людей робити висновки про вуз взагалі і звинувачувати в цьому керівництво!!!!
Нападки на ректора Кравця В.П. мало підстав мають. Бо він і викладач хороший, навіть студенти, що заняття не дуже полюбляють відвідувати, на його цікаві лекції із задоволенням приходять; і як керівник – він супер, добре знає свій колектив і намагається кожного зрозуміти, і людина він надзвичайно порядна!
Так, що не потрібно наклепи на нього зводити і листами до міністра лякати.
Якщо уже листи писати, то про всі вузи і не лише Тернопільські, і не тільки про вузи!
А Тарасу Білану хочеться побажати, щоб зміни з себе починав і таким миттєвим “піаром” імідж собі (а можливо не лише собі???) не створював.
Бо враження складається, що комусь дуже місце ректора педвузу до душі припало… Змін захотілося…
Zakinchyla universytet kilka rokiv tomu bez lyshnix oplat i vymog zboku vykladachiv. zalik u rektora zdala bez problem. Karaty treba studentiv u pershu chergu, bo vony sami nesut xabari i pidnjaty zarplaty vykladacham a to ponabyralyx menshovartisnyx xabarnykiv bez znan i os vam rezultat!