У Тернополі розпочинається глобальний страйк туроператорів і турагентів

Тернопільські туроператори і турагенти сьогодні о 18:00 в Перемозі починають страйк. Вони протестуватимуть проти змін, які запроваджують на туристичному ринку України. Тернополян підтримує Львів. У найближчі дні обіцяють приєднатися інші області заходу держави і столиця.

Поштовхом до страйку став проект постанови «Закону про туризм». Адже його прийняття у такому вигляді може суттєво і негативно вплинути на роботу туристичних агентств і багатьох Туроператорів України, аж до повної ліквідації багатьох суб’єктів підприємницької діяльності.
Як розповів один з організаторів страйку представник туристичної фірми Алім-тур пан Віктор, вони розпочинають глобальний рух за свої права, адже тепер, щоб бути присутнім на ринку туристичного бізнесу, потрібно внести заставу у 500 тисяч євро.

“Ми вважаємо недоцільним введення порогу мінімальної банківської гарантії в розмірі 500 000 євро для всіх Туроператорів, так як в Україні працює багато вузькопрофільних, якісних і надійних Туроператорів з невеликою кількістю обслуговуваних туристів. Розмір непомірно високої банківської гарантії для дрібних і середніх вузькопрофільних Туроператорів призведе до їх банкрутства і зникнення. А це, у свою чергу, призведе до монополізації туристичного ринку великими Туроператорами, до нездорової конкуренції або до її відсутності як такої”, – розповідає чоловік.

Разом з тим, донині включно, не працює система відповідальності збанкрутілих або недобросовісних Туроператорів в частині відповідальності за банківською гарантією Туроператорів перед Туристом. І як показує судова практика, всі претензії Туристів за невиконаними зобов’язаннями Туроператорів спрямовані Туристами до Турагента.

Тому працівники туристичного бізнесу звертаються до Голови Державного агентства України з туризму та курортів п. Шаповалової О.О., Голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва п. Бродського  М.Ю. провести круглий стіл за участю Державного агентства України з туризму та курортів, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва із залученням до обговорення директорів турагентств, ФОП (турагентів) та представників вузькопрофільних Туроператорів для внесення своїх конкретних пропозицій і поправок до законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та «Про страхування»  з обов’язковим звітом про результати проведення такої зустрічі на офіційних сайтах відповідних служб.

 

Коментарі вимкнені.