У Тернополі стартує новий соціальний проект «Дике поле»
З вересня у Тернополі стартує новий соціальний проект «Дике поле». Як поводитися зі зброєю, вчитимуть інструктори вишколу «Захисти свій дім».
– Основна проблема в тому, що в людей багато нелегальної зброї на руках. – розповідає автор проекту Микола Більчук. – Треба пояснювати, що є серйозна відповідальність за ці речі. Вважаю, що у наш час будь-яка людина має освоїти поводження зі зброєю.
Як тільки до нас хтось приходить, завжди даю перше запитання – чи хоче жити у справедливому і безпечному суспільстві. Усі відповідають, що так. Тоді запитую чи почувають себе в безпеці. То відповідь у всіх однакова, що відчуття безпеки і захищеності нема. Отже, кожен має вміти захистити себе сам. Ми будемо досліджувати культуру поводження зі зброєю в інших країнах світу. Розповідатимемо про законодавство в сфері придбання, обігу та користування зброєю. Проведемо лекції і тренінги, спрямовані на отримання теоретичних знань та практичних навичок поводження зі зброєю. Плануємо друкувати пізнавальну літературу. Будемо знімати документальні передачі про види зброї, про приклади застосування її на користь суспільства і закону.
У Тернополі планують створити громадську організацію, яка представлятиме інтереси власників зброї.
– Ми купували зброю самі на законних підставах. – продовжує Микола Більчук. – Є автомати Калашникова, так звані помповики, пістолети дозволені законом. Пропонуємо системно навчати студентів тернопільських вишів та учнів старших класів загальноосвітніх шкіл. Бажано побувати ще й в районах. Щоб учні знали юридичні, психологічні і технічні норми поводження з вогнепальною та холодною зброєю. Думаємо, що проект забезпечить відповідальне ставлення та свідоме використання дозволеної законом зброї в цілях самозахисту та охорони громадського порядку. Звичайно, всім поспіль зброю ніхто давати не буде. Навчатимемо суто теоретично. Хто захоче практики, буде приходити на наш вишкіл.
Також у рамках проекту «Дике поле» відкриють школу ножового бою.
– Людину, яка захоче вивчати ножовий бій, перевірятимемо. – пояснює Микола Більчук. – Вона має мати мінімум дві рекомендації від тих, кому віримо. Потрібна характеристика. Буде інформація психолога, з МВС. Випадкові люди з кримінальними нахилами, неврівноважені, з психічними відхиленнями до нас не потраплять.
Де будуть тренуватися, Микола Більчук поки не говорить. Усіх бажаючих прийняти участь у проекті організатори просять зголошуватись за телефонами: 067-1961881, 0935760505.
Наталка Петрів
Коментарі вимкнені.