У Тернополі стартує новий соціальний проект «Дике поле»

З вересня у Тернополі стартує новий соціальний проект «Дике поле».  Як поводитися зі зброєю, вчитимуть інструктори вишколу «Захисти свій дім».

– Основна проблема в тому, що в  людей багато нелегальної зброї на руках.  – розповідає автор проекту Микола Більчук. –  Треба пояснювати, що є серйозна відповідальність за ці речі.  Вважаю, що у наш час будь-яка людина має освоїти поводження зі зброєю.

Як тільки до нас хтось  приходить,  завжди даю перше запитання – чи хоче жити у справедливому і безпечному суспільстві.  Усі відповідають, що так. Тоді запитую чи почувають себе в безпеці. То відповідь у всіх однакова, що відчуття безпеки і захищеності  нема. Отже, кожен має вміти захистити себе сам. Ми будемо досліджувати культуру поводження зі зброєю в інших країнах світу. Розповідатимемо про законодавство в сфері придбання, обігу та користування зброєю.  Проведемо лекції і тренінги, спрямовані на отримання теоретичних знань та практичних навичок поводження зі зброєю. Плануємо друкувати пізнавальну літературу. Будемо знімати документальні передачі про види зброї, про приклади застосування її на користь суспільства і закону.

У Тернополі планують створити громадську організацію, яка  представлятиме інтереси власників зброї.

– Ми купували зброю самі на законних підставах. – продовжує Микола Більчук. –  Є автомати Калашникова, так звані помповики,  пістолети дозволені законом. Пропонуємо системно навчати студентів тернопільських вишів та учнів старших класів загальноосвітніх шкіл. Бажано побувати ще й в районах.  Щоб учні знали  юридичні, психологічні і технічні норми поводження з вогнепальною та холодною зброєю. Думаємо, що проект забезпечить відповідальне ставлення та свідоме використання дозволеної законом зброї в цілях самозахисту та охорони громадського порядку. Звичайно, всім поспіль зброю ніхто давати не буде. Навчатимемо суто теоретично.  Хто захоче практики, буде приходити на наш вишкіл.

Також у рамках  проекту «Дике поле»  відкриють школу ножового бою.

–         Людину, яка захоче вивчати ножовий бій, перевірятимемо. – пояснює Микола Більчук. –  Вона має мати мінімум дві рекомендації від тих, кому віримо. Потрібна  характеристика. Буде інформація психолога,  з МВС. Випадкові люди з кримінальними нахилами, неврівноважені, з психічними відхиленнями до нас не потраплять.

Де будуть тренуватися, Микола Більчук поки не говорить. Усіх бажаючих прийняти участь у проекті організатори просять зголошуватись за телефонами: 067-1961881,  0935760505.

Наталка Петрів

Коментарі вимкнені.