У Тернополі тариф на тепло був завищений на 83,4%, – Петро Ландяк

Сьогодні, 11 травня, я отримав скан-копію відповіді Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства (оригінал я ще не отримав) на мій лист ще від 23 березня , в якому я ставив питання проведення перерахунків вартості послуг теплопостачання за жовтень, листопад і перших 18 днів грудня минулого року. Міністерство своїм листом, за підписом начальника департаменту Хоцянівськоі Н.В., вказує на обов’язковість проведення перерахунків за цілий грудень, а не лише з 19 грудня, як це зробили в Тернополі. Це дуже добре!
Відносно жовтня і листопада – у відповіді міністерства вказано, що підприємство виробник тепла має право самостійно зробити такий перерахунок. Однак чомусь лише має право, а не обов’язок! Нагадую, у 90- роках в Тернополі проводили перерахунки за тепло по завершенню опалювального перілду. Тепер керівництво міськтеплокомуненерго каже, що готове провести перерахунок , однак лише на основі рішення міністерства, Кабінету Міністрів або міськвиконкому. Ось так одні і інші “спішать” прийняти справедливе і обгрунтоване рішення і тому кивають одні на інших.

Представники влади забули або не знають основних вимог Закону України “Про ціни і ціноутворення”

Пункт 2 статті 12 визначає, що державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво

Стаття 13. Визначає встановлення обов’язкових для застосування суб’єктами господарювання граничних цін і граничних нормативів рентабельності. Наголошую граничних , тобто обмежених.

Виходячи з норм цього закону , державна політика при регулюванні цін і тарифів повинна забезпечити , як економічну так і соціальну функції.З одного боку стримувати ріст тарифів по соціально значимих товарах , роботах і послугах, а іншого боку дати можливість підприємствам у відшкодування витрат на іх виробництво. Застосування при цьому принципу обмеженого рівня рентабельності також сприяє стримуванню у зростанні цін і тарифів.

Які ж це тоді граничні тарифи і рентабельність в жовтні і листопаді минулого року?

Фактична середньодобова температура зовнішнього повітря в м. Тернополі з 10 по 31 жовтня минулого року склала +6,95оС, а не -0,5 градусів, на яку розраховано діючий тариф на опалення 14,88 грн. Тому КП «Тернопільміськ-теплокомуненерго» мало провести нарахування за тепло не за затвердженим тари і навіть не за 11,04 грн, як вказано в рахунках (зменшено з 14,88 до 11,04 грн, оскільки опалювальний період в жовтні тривав неповний місяць, з 10 по 31 число), а по 6,02 за 1 м2. Тобто тариф був завищений на 83,4%. Ось така ” гранична” рентабельність виробництва тепла!

У листопаді 2015 р. КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» також нараховувало за опалення за повним тарифом 14,88грн, хоча враховуючи фактичну середньодобову температуру цього місяця, яка склала +4,4 оС, скорегований тариф мав становити 10,94 грн за 1 м2 і тому також був завищений на 36%.

І це в час тотального зубожіння українського народу!

Чому не виконуються вищенаведені норми закону??? Коли нарешті влада в Украіні перестане грати в наперстки та буде з гідністю і повагою ставитись до свого народу???

Депутат тернопільської міської ради Петро Ландяк

Коментарі вимкнені.